DAREDEVIL’in 3 yaşlı kızlarından önemli başarı!

1 Mayıs 2020 Cuma günü Amerika’nın Oaklawn Park Hipodromunda koşulan G3 Fantasy Stakes’i, Türkiye Jokey Kulübü tarafından 2020 yılı aşım sezonu öncesi satın alınan Daredevil’in 3 yaşlı dişi temsilcisi Swiss Skydiver (Daredevil – Expo Gold, Johannesburg), jokeyi Brian Joseph Hernandez ile kazandı.

Swiss Skydiver

3 Yaşlı Dişi taylara mahsus 400.000 $ toplam ikramiyeli koşu 1700 metre kum pistte gerçekleştirildi. Startla birlikte ikinci sıraya yerleşen Swiss Skydiver, koşunun büyük favorisi olan Munnings temsilcisi Venetian Harbor’ı son düzlük döner dönmez dış kulvardan yaptığı ataklarla baskı altına aldı ve 200’den sonra arttırdığı temposu ile onu aynaya gelmeden yakalayarak geçmesini bildi. Koşuda üçüncülüğü yine bir Daredevil temsilcisi olan Shedaresthedevil (Daredevil – Starship Warpspeed, Congrats) jokeyi Joel Rosario ile elde etti.

Üst üste 2’inci Grup galibiyeti…

Swiss Skydiver, 28 Mart 2020 Cumartesi günü Amerika’nın Gulfstream Park Hipodromunda koşulan 200.000 $ toplam ikramiyeli G2 Fasig-Tipton Gulfstream Park Oaks’u da starttan çıktığı gibi ve sonlarda farkı açarak kolay bir şekilde kazanmıştı.

Toplamda 6’ıncı startında 3’üncü, bu sene ise 4’üncü startında 2’inci birinciliğini elde eden başarılı 3 yaşlı dişi tay, bu son galibiyetiyle üst üste 2’inci Grup zaferini elde ederken, kazancını da 437.980 $’a yükseltti.

2’inci annesi Strike The Gold kızı…

Pedigrisinde 4x5x5 Mr.Prospector4×5 Halo ve 5×5 Raise A Native inbreedingleri bulunan Swiss Skydiver’ın 2’inci annesi Cloud Of Golds’un bir Strike The Gold kızı olması, aygırın ülkemizde damızlık kısrakları olması açısından da dikkat çekici bir nokta…

İlk tayları geçen sene start aldı!

Türkiye Jokey Kulübü tarafından en son alınan 2 aygırdan biri olan Dare Devil (More Than Ready – Chasethewildwind, Forty Niner) 2012 doğumlu bir More Than Ready oğlu… 2 yaşında G1 Champagne Stakes’i, 3 yaşında ise G2 Fasig Tipton Swale Stakes’i kazanan Dare Devil toplam 5 startta 2 birincilik, 1 ikincilik ve 424.600 Dolar kazanç ile yarış hayatını noktaladı.

Daredevil

2016 yılında haraya alınan Dare Devil’in 2 yaşlı ilk jenerasyonu geçen sene start almaya başladı. Aygırın şu ana kadar 19 kazanan ve 3 Stakes galibi yavrusu var. Bunlardan Deviant Sunday Silence Stakes’i kazanırken, Shedaresthedevil ise G2 Sorrento Stakes’de üçüncü oldu. Shedaresthedevil bu sene 3 yaşlı olarak start aldığı ilk yarış olan Oaklwan Park’taki G3 Honeybee Stakes’i kazanarak yeni yıla fırtına gibi girdi. Son olarak koştuğu G3 Fantasy Stakes’te ise yine bir Daredevil kızı olan Swiss Skydiver’ın arkasında üçüncü oldu.

Genç aygırın bu sene start alan 2017 doğumlu Devil Made Me Doit (Daredevil – Bible, U S Ranger) isimli temsilcisi ise yarış hayatına göz kamaştırıcı bir galibiyetle başladı. 28 Aralık 2019 Cumartesi günü Santa Anita Park Hipodromunda koşulan 55.000 $ toplam ikramiyeli ve kum pistte 1200 metre mesafeli Maiden Special Weight mücadeleyi starttan çıktığı gibi 1’10”29’luk derecesi ile kazanan tay, son düzlükte adeta tek başına koştu ve bu performansı ile 2020 yılında 3 yaşlı taylara mahsus olarak koşulacak önemli koşulara da göz kırpmış oldu.

Aygırın bir diğer 2017 doğumlu oğlu Barack Beach (Daredevil – Bluster, Storm Cat) de, 17 Mart 2020 tarihinde Meydan Hipodromunda koştuğu kariyerinin ilk yarışından kolay bir galibiyetle ayrılmasını bildi.

Swiss Skydiver ve Shedaresthedevil WinStar Farm’da yetiştirildiler…

2 yaşlı yavrusu 400.000 $’a satıldı…

Daredevil’in, OBS (Ocala Breeders’ Sale Company) Mart Ayı 2 Yaşlı İngiliz Tay Satışlarında 640 Lot numarası ile ringe çıkan erkek tayı, Carolyn Wilson tarafından 400.000 $ ödenerek satın alındı. “Daredevil – Chapellerie orijinli ve annesi 3 yaşında 3 yarış kazanan Acclamation kızı Chapellerie olan tay, 14 Mart 2020 Cumartesi günü yaptığı 400 metrelik sprintinde 20.2’lik bir derece gerçekleştirerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir