DARLÖY’den ilk sınıf koşu galibiyeti…

8 Mart 2024 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-9 Pamukkale koşusunu, Can Çağrı’nın sahibi olduğu, Vehbi Hakan Keleş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tuncay Ateş’in yaptığı Darlöy (6y aa Özgünhan – Kadercan, Haberbatur) jokeyi Muhammed Mir Bilgin ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Canoğlucan (Hızlıtay) elde ederken, Havza Aslanı (Tamerinoğlu) üçüncü, Kardeşcan (Turbo) dördüncü, Halim Ağa (Canberktay) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çıtayı yükseltti…  

G2 Ethem Menderes koşusunda bekleneni veremeyen Darlöy, bugün ilk kez birlikte olduğu jokeyi Muhammed Mir Bilgin idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip edip, düzlükten sonra içten yaptığı ataklarla dışındaki Canoğlucan ile 300’den itibaren giriştiği mücadeleyi boyun farkı ile lehine çevirip kazanırken, aynı zamanda kariyerinin ilk sınıf koşu birinciliğini elde etti.

 

News Reporter

1 thought on “DARLÖY’den ilk sınıf koşu galibiyeti…

  1. Öncelikle kazanan atın sahibi ve ilgillierini tebrik ederim ortada bir emek var o emeğin karşılığını almak güzel ama arap atlarimizdaki kalite gün geçtikçe düşüyor maalesef şu yarış kv 9 değilde h 16 olsa kimse hiç bir şey anlamazdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir