Davide Franco Kupası DELAWERA’nın…

10 Haziran 2023 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Davide Franco koşusunu, Nadir Çetinerin sahibi olduğu, Murat Selim Güleşen – Hüseyin Akarsu – Yılmaz Çamlıbel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tolga Temizer’in yaptığı Delawera (5y ka General Quarters – Pomerol, Honour And Glory) jokeyi Nevzat Avci ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Vaiz (Mendip) elde ederken, Schillaci (Mendip) üçüncü, Boukephalos (Victory Gallop) dördüncü, Bustany (Yonaguska) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bir beyaz bayrak-ayna galibiyet daha…  

Son koşularında arka arkaya seri ikincilikler elde eden Delawera bugün uzun aradan sonra ilk kez birlikte olduğu jokeyi Nevzat Avci idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini yanına sokmadan bir beyaz bayrak-ayna galibiyet ile sonlandırırken aynı zamanda ikincilikler de serisine son vermiş oldu. 

New World’un 7 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Delawera liderliği alırken ikinciliğe de Bustany girdi. Hemen arkasında Schillaci daha sonra Vaiz sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Delawera liderliğini korurken yine ikincilikte Bustany daha sonra Schillaci ve Vaiz şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Delawea halen lider, Bustany takipte, içinde Schillaci dışında Vaiz sırası ile 800 startı geçildi. 600’e gelinirken Delawera az farkla dışındaki Vaiz’in önünde lider, arkalarında Schillaci ve Bustany sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Delawera liderliğini korurken dışından Vaiz atağa kalktı. 200’den sonra Delawera rakibinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 2 boy farkla ve 2’08”20 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Delawera (Nevzat Avci)
News Reporter

2 thoughts on “Davide Franco Kupası DELAWERA’nın…

  1. Baba kalite General quarters ana kalite Pomerol sonuç olarak karekterli bir ayrış atı ortaya çıkıyor işte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir