Dayıya Benzeme Alemetleri…

2022 yarış sezonuna fırtına gibi giren Like The Stars, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunda formunun hakkını vererek ve adeta show yaparak kazanırken, İzmir’in bu sezon ‘Başkanı benim’ dedi adeta…

Formu ile G1 Ege Derby de göz kırpan Like The Stars, böylelikle 2022 yılında girdiği dört koşudan üçünü kazanmayı başardı. Kazanamadığı tek koşuda burunla kaybetse de, geçildiği atın Belediye Başkanlığında ki performansı, onun birinciliğinde veya burun ile ikinciliğinde,  jokey faktörünün ne denli etkin olduğunu bizlere bir kez daha göstermektedir!

İşin bir başka iginç tarafı da, yarışta Halis Karataş’ın bindiği King Man Go, önceleri favori iken ve Halis Karataş faktörüne ragmen, koşu başlarken Like The Stars’ın AGF de birinci konuma gelişi idi. Kuşkusuz Kadir Tokaçoğlu da onu çok iyi tanıyor ve biz de bu vesile ile onun bu formunu sağlayan ve muhafaza eden tüm ilgililerini tebrik edelim.

Like The Stars (Kadir Tokaçoğlu)

Like The Stars, Lion Heart temsilcisi olup aslında bu ifadeyi “tipik Lion Heart” nitelendirmesi ile de yorumlamak mümkündür.

Bunu, yani “tipik Lion Heart” ifadesini bir başka açıdan anlatmak gerekirse, kış sezonunda Lion Heart temsilcilerinin Grup ve KV yarışlarındaki performansına göz atmak yerinde olabilir.

Lion Heart – TJK İzmit Pansiyon Hara

2022 yılında ; Babadöker, Best Friend, Karadöker, Last Change Lady, Turgay Başkan, Perotti gibi yavruları Lion Heart’ın üst paragrafta bahse konu yarışlarda performans yapmış isimleridir. Yine de bu satırların yazarının Grup ve KV için bir ölçütü vardır , o başka bir bahis konusu diyelim.

Like The Stars’ın annesi Beyond Cloudes start aldığı 16 yarışta 1 kez kazanabilmesine ragmen, sahip olduğu orijini ile özel bir kısraktır.

Bu sözlerinin açılımına gelince, burada iki yön var. Birincisi tabi ki Eagle Eyed, yani onun kısrak babası performansı. Görünene kılavuz ne hacet!

Diğeri ise Like The Stars’ın büyük annesi Vettori Call… Vettori Cal, Vettori ile Early Call mahsülü olup dolayısı ile klas yarış atı Dinyeper ile tam kardeştir.

Bana göre yurt dışına yarışa giden atlar içinde en iyi Dinyeper’dir. İster katılırsınız, ister katılmazsınız. Halis Karataş heyecan yapmasaydı Dubai World Cup da daha iyi bir derece de elde edebilirdi bana göre!

İşte Like The Stars, şecere kavramı ile ifade etmek gerekirse, bu aralar dayısına benziyor epeyce. O da geleni gideni umursamaz, söke söke kazanırdı. Bakalım dayısı gibi G1 kariyeri yapabilecek mi Ege Derby de?

Dinyeper
News Reporter

4 thoughts on “Dayıya Benzeme Alemetleri…

  1. Lion Heart ‘ın Türkiye de verdiği 1000 e yakın tay arasında, hiçbir GR.1 galibi yok,bundan sonrada olması pek mümkün gözükmüyor. Şu ana dek Türkiye nin en iyi kısrakları çekilmişken, son donemde gelen kalburüstü Aygırlar nedeniyle,bundan sonra bu kısrakları görmesi zor….
    Ege derbisi 2100m ,ve Like the stars bu yarışa koşmaz ,koşsada şansı olmaz. Kısa mesafelerde çokiyi

  2. Normalde bu at Kurtellerindi ama çabuk vazgeçtiler gibi sanki gerçi eküride o kadar çok at varki kendilerini bırak sattıkları ile bile ihya olurlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.