DEMİRPERDE seriye devam ediyor…

17 Ağustos 2021 Salı günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Anadolu Tarım İşletmesi Koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi, Anadolu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Süleyman Onay’ın antrenörü olduğu Demirperde (5y aa Altaha – İlaydahanım, Tamerinoğlu) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Cevher (Bilgin) elde ederken, mücadeleden Oğuzboylu (Anka) üçüncü, Günpınar (Kara Yağız) dördüncü, Kocapolat (Ayabakan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Üst üste dördüncü birincilik…

Kariyerinin 25’inci startında 13’üncü birinciliğini elde ederken 9’uncu Grup koşu galibiyetine imza atan Demirperde, bu koşu ile kazancını da 6 milyon lira sınırının üzerine çıkarttı…

Kum ve sentetik pistte 2’şer, çim pistte ise 9 kez birinciliğe uzanan klas safkan, başarılı jokeyi Ahmet Çelik ile bir araya geldiği 8’inci mücadelede 5’inci kez finiş çizgisini önde geçmesini bildi.

Ağır bir tempoda başlayan koşuda ilk metrelerde Cevher’ koşunun liderliğini yapmaya başladıysa da 1800 startı geçilirken tempoyu beğenmeyen Günpınar rakibini bastırıp liderliği ele geçirdi. Demirperde bu metrelerde koşuyu en geride takip ediyordu.
1000 startına gelindiğinde safkanların arasındaki farklar kapanmaya başladı. 800’de en ön ve en gerideki safkan arasındaki fark 5-6 boya kadar indi. Son virajı da Günpınar lider döndü ancak kısa süre içerisinde dış kulvardan Demirperde doldurarak geldi ve 400 geçilirken koşunun liderliğini aldı. Bu metrelerde iç kulvardan Cevher’in atakları gözlendiyse de yol boyunca temposunu hiç düşürmeyen ve aldığı avantajı aynaya kadar korumayı başaran Demirperde 1 boy farkla ve 2’32”25’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir