DEMS VICTORY koştuğu ilk sınıf koşuyu kazandı…

31 Mart 2023 Cuma günü Antalya Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 koşusunu, Mehmet Doğan’ın sahibi olduğu, Nancy Kibar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Akbulut’un yaptığı Dems Victory (4y da Victory Gallop – Tonya, Unaccounted For) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Dame Time (Victory Gallop) elde ederken, Gökhan Babam (Güngör Baba) üçüncü, King Serkan (Yonaguska) dördüncü, Princess Merida (Toccet) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşmada gelen galibiyet…

Bu sezon İzmir’de start aldığı koşularda başarılı sonuçlar elde eden Dems Victory bugün ilk kez geldiği Antalya pistinde ilk kez buluştuğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde süratli giden koşuyu orta grupta takip edip düzlükten özellikle 200’den sonra yaptığı etkili ataklar ile önde kaçan rakibini aynaya yakın yakalayıp fotoda kazanırken kariyerinde ilk kez koştuğu sınıf koşudan galibiyetle ayrılmış oldu.

Birol Bey’in 5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Dame Time liderliği aldı. İkincilikte Rock Kingdom daha sonra King Serkan ve The Wall sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Dame Time liderliğini korurken yine ikincilikte Rock Kingdom hemen dışında King Serkan daha sonra The Wall ve Dems Victory şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Dame Time halen lider, ikinciliğe King Serkan girerken daha sonra Rock KingdomThe Wall sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Dame Time az farkla lider, King Serkan takipte üçüncülüğe Dems Victory girerek düzlüğe çıkıldı. 400’de Dame Time liderliğini korurken King Berkay ikincilikte hemen içinden de Dems Victory’nin atakları görüldü. 200’de Dame Time lider dışından da Dems Victory atağa kaldı. Son metreleri oldukça zevkli geçen mücadeleyi Burun farkı ve 2’08”98 bitiriş derecesi ile kazanan Dems Victory oldu.

Dems Victory (Ayhan Kurşun)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir