DENİZ EFE sentetik pistte çok farklı…

16 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Babalar Günü koşusunu, Arif Çelik’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fırat Turan’ın yaptığı Deniz Efe (5y ka Altaha – Ahubere, Caş) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Soyluşah (Uçanbey) elde ederken, Altıntepe (Özgünhan) üçüncü, Demirberke (Turbo) dördüncü, Tunç Siperi (Kurtel) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte 10’da 9 yaptı…  

Sentetik pistte ilk defa koştuğu uzun mesafeli koşu olan G3 Nail Avunduk koşusunu kazanarak bu yarışa çok iyi durumda gelen Deniz Efe, adeta bütünleştiği jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu ön giden Zincir Koparan’ın arkasında takip edip düzlüğe de ikinci sırada çıktı ve 400 geçilirken dıştan yaptığı ataklarla liderliği alan klas isim kalan metrelerde ikinciliğe giren Soyluşah’ın tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek geçen yıl kazandığı bu koşuyu yine kazanırken, aynı zamanda sentetik pistteki onuncu startında dokuzuncu birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “DENİZ EFE sentetik pistte çok farklı…

  1. Akatahan ile kapışmasını şimdiden merak ediyorum…Bu arada Soyluşah Kocakaya ile resmen bir başka koşuyor Denizefenin olmadığı yarışlarda epey iddialı olur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir