DENİZ EFE yaz sezonuna hazır…

15 Mart 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 koşusunu, Arif Çelik’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Güven Gökçe’nin yaptığı Deniz Efe (4y ka Altaha – Ahubere, Caş)  jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Berkeninkızı (Kaizbert) elde ederken, Sarafim (Gelibolu) üçüncü, Haznedar (Altaha) dördüncü, Torhan Tay (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk Kv galibiyeti…

Geçtiğimiz yılı G1 Cumhuriyet koşusu ile noktaladıktan sonra bir müddet ara vererek bu koşuya gelen Deniz Efe çok iyi uyum sağladığı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği aynaya kadar koruyarak kazanırken,  hem 2023 yılına galibiyetle başlamış, hem de yaz sezonu hazır olduğunu göstermiş oldu.

Torhan Tay’ın 5 boy, Sarafim ve Berkeninkızı’nın 2’şer boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Deniz Efe liderliği alırken ikinciliğe Haznedar girdi. Daha sonra Sarafim ve Berkeninkızı sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Deniz Efe liderliğini korurken yine ikincilikte Haznedar arkalarında Sarafim daha sonra Berkeninkızı ve Torhan Tay şeklinde 800 startı geçildi. Deniz Efe ikincilikteki Haznedar’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de farkı 3-4 boya çıkaran Deniz Efe 200’den sonra ikinciliğe giren Berkeninkızı’nın 2 boy önünde ve 1’40”31 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Deniz Efe (Ahmet Çelik)
News Reporter

1 thought on “DENİZ EFE yaz sezonuna hazır…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir