DENİZ EFE zoru başardı…

15 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Kanuni Sultan Süleyman koşusunu, Arif Çelik’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fırat Turan’ın yaptığı Deniz Efe (4y ka Altaha – Ahubere, Caş) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Demirberke (Turbo) elde ederken, Fedai (Ayabakan) üçüncü, Bilirhan (Turbo) dördüncü, Demirperde (Altaha) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin üçüncü G1 zaferi…  

Aradan sonra start aldığı G2 Dumlupınar koşusunu kazanarak bu koşuya iyi durumda gelen Deniz Efe, bütünleştiği jokeyi Ahmet Çelik idaresinde bu kez beklemeyi tercih edip koşuyu önde giden rakiplerinin arkasında takip etti ve düzlükten sonra iki rakibinin arasından çıkarak yapmış olduğu sprinti ile dışından gelen Demirberke ile giriştiği mücadeleyi son metrelerde lehine çevirerek bu yılki beşinci birinciliğini ve aynı zamanda kariyerinin üçüncü G1 zaferini elde etti.

News Reporter

5 thoughts on “DENİZ EFE zoru başardı…

 1. koşuda yazılacak söylenecek çok şey var… kulvarı açmamak jokey tercihidir diyenleri anlarım… ama iki tane “SÖZDE ÜST DÜZEY JOKEY”imiz birbirlerinin üzerine at sürüyorlar….

  orda mehmet kayanın atı dirençli olup düşmeseydi koşudan sınıf atı olduğu herkes tarafından bilinen denizefe bilirhana takılıp düşebilir miydi??? atın ön ayağı bilirhana değse ayağı kırılmaz mıydı??? öyle bir şey olsa gerçektende kim verebilirdi cevabını….

  atalarımız kötü halleri konusunda kimseyi eleştirmem 20 yıl önceye gitsek 100 yıl ileri olur şu anki durumdan… antrenörlerimizi yada yetiricilerimizi komple geçtim… ama jokeylerimiz çok geliştiler değil mi???

  hangisinde yanındaki meslektaşını korumak var??? hangisinde at göstereceğiz diye üstüne çıkmak yok??? hangisi bu at yarışının 2 canlı ortak yapma konusunda hasasiyeti var???

  kusura bakmayın ama bu ikramiyeler bu düşüncelere bence fazla… bu yüzden gelişseler bile hiç bir zaman irlanda ingiltere yada ne bilim fransa japonyanın yanına yaklaşamazlar… belki geçebileceğimiz yer şilidir…

 2. Ahmet Çelik ne yapılmaması gerekiyorsa onu yaptı… kenter 1.37 yaparak kazanan atı neredeyse yarış hayatını riske sokarak kazanmak kendisine yakıştı.

 3. Ahmet Çelik Yarıştan sonra çıkıp “bazı arkadaşlar yüzünden zor oldu”diyeceğine bu yarışı tekrar tekrar izlesin de hatanın kimde olduğunu bulsun.Arkadaş kimse sana yol vermek zorunda değil kaldı ki ata bekletecem diye hem atı hem yarışı kaybediyordun . Bomboş bir adamsın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir