Derbi’de de Slalom yapar mı?

ParisLongchamp Pazar mitinginde 3 yaşlıların önemli yarışlarından biri olan G3 Prix Noailles, 2100 metrelik mesafesi ile Derby öncesi iyi bir prova görünümündeydi. Tüm yarışı arkada seyreden Slalom, düzlükte adeta ismi gibi bir tempoya bürünerek kazanırken, Fransa Derby öncesi tüm rakiplerine adeta gözdağı verdi. Safkan sprintinde çok güçlü gözüktü ve sonları da çok diriydi. Tek kelime; ayakları düz bassın.

Intello

Slalom’un babası Intello, Alman yetiştirmesi olup yarış yaşamında (Fransa Derbisi) Prix du Jockey Club’ı kazanma başarısı göstermiştir. Bakalım oğlu Slalom da babasını tekrar edebilecek mi bu konuda… Intello, Galileo’nun oğlu olup annesi Impressionnante ise Danehill kızıdır. Efsane bir nick olan Galileo-Danehill kurulumunun onlarca iyi örneğinden biri diyebiliriz!

Slalom’un annesi Zagzig, Selkirk’in oğlu olup büyükanne Danizgaway de Danehill kızıdır. Dolayısı ile Slalom’un pedigrisinde Danehill üzerine 3*3 yakın akrabalık görmekteyiz.

Yakın zamanda özellikle Avrupa yarış arenasında Danehill akrabalığını ve tabi ki Sadler’s Wells akrabalığını bolca görmeye devam edeceğiz gibi…

Slalom
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir