Derbi’de üzücü fire…

Sezonu sentetik pistte Kv-18 Orhan Meker galibiyeti ile açan, sonrasında Erkek Tay Deneme Koşusunda uyum sağlayamadığı yabancı jokeyi ile beklentilerin altında bir performans sergileyen ve son kez 7 Haziran 2023 Çarşamba günü koştuğu Kv-9 M.Niyazi Polatyar Koşusunu Halis Karataş ile kazanan Kurt Ekürisine ait Papagallo (Saxon Warrior), 97 Gazi Koşusunda son dönemin başarılı genç jokeyi Vedat Abiş ile start almaya hazırlanıyordu ki, safkandan camiada şok etkisi yaratan üzücü bir haber geldi.

Son performansı ile Derbinin favorilerinden biri olduğunu ispatlayan Papagallo’nun, yaşadığı bir sakatlık nedeniyle 97.Gazi Koşusunda start almayacağı öğrenildi.

Başarılı safkan tedavi edilmek üzere istirahate alınırken, bu gelişmeler üzerine safkanın muhtemel jokeyi Vedat Abiş de son dakika gelişmesi ile Kahraman Ekürisine ait olan ve daha önce Erhan Aktuğ ile el sıkışılan Chaika isimli safkana binmek üzere söz kesti. Erhan Aktuğ’un ise bu değişiklik sonrası Derbi için Alkan Ekürisine ait Samurai Kajiki ile anlaştığı bilgisi alındı.

Papagallo

 

News Reporter

4 thoughts on “Derbi’de üzücü fire…

 1. Her tay uzun koşmamalı, kazanırken de beğenmemiştim, akışlı değildi zaten, kalitesiyle kazanmıştı. Çok ciddi bir orta mesafe atı olabilirdi, yazık olmuş. Sürekli aynı hatalar yapılıyor ama ders alan yok. Bir adım ileri gitmeyen atçılığın nedenlerini bunlarda aramalı.

 2. Geçmiş olsun. Türk atçılığı adına üzücü, umarım enkısa süreçte sahalara geri döner. Uluslararsı platformda at koşan köklü bir ekürinin ısrarlar uzun mesafe yarış hayali ve kaçınılmaz son:(
  Ekranlarda yok kağıdına baktım pedigri uzuncu, yok triple crown vs. Üçbeş yurt dışı satışa gidince kendimi duayen sananların gazıda at sahiplerini gereksiz gaza getiriyor. Arkadaş sen hayatında hangi eşleşmeyi yaptın, kim sana pedigri danıştıda kendini uzman ilan ettin. PES…
  Bu ata bakan zaten fizik yapısından aksiyonundan, orta mesafede gösterdiği başarıdan zaten anlar ne milleti gaza getiriyorsunuz!
  Boşlukta sprint atan atlar gibi boşluk yorumcusu doldu heryer.
  En sevdiğimiz proğram farklı analiz orada da moderatör nerdeyse imparator su içerken bile oooo oooo gereksiz abartılar. Arkadaş bırak adam konuşsun. Camiada değişim şart ozellikle yorumcularda.

  1. Enver Arslan konusunda son derece haklısın abartı konusunda nobel alır bide imparator bazı yorumlarında görüntü istiyo işte bu atta geçen yarış sıkıntı vardı diye görüntü geliyo atta hiç sıkıntı yok bakıyo bakıyo ve susuyo atahan zilcioğlu hariç kadro değişmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir