Derbi’de zafer KING FARRIER’in…

12 Mart 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Ege Derbisi koşusunu, Ahmet Alper Silsüpür’ün sahibi olduğu, Mustafa Candal tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Arıcı’nın yaptığı King Farrier (4y da Hakeem – Gülseç, Royal Abjar) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Man Go (Mendip) elde ederken, Junior Çınar (Toccet) üçüncü, Oğlum Doruk (Bosporus) dördüncü, Delawera (General Quarters) beşinci olarak pistten ayrıldı.

King Farrier (Mehmet Kaya)

Arka arkaya ikinci Grup zaferi…

9 Eylül koşusu galibiyeti sonrası bu koşuya çok iyi durumda gelen King Farrier, son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuyu ikincilikte takip edip, 600 geçilir geçilmez liderliği aldı ve sonrasında farkı açarak 2’13″81 gibi bu koşunun en iyi derecesini yaparak kariyerinin dördüncü grup galibiyetine ulaştı. Kum pistte sekizinci birinciliğini elde eden safkan İzmir’de ise dokuzuncu startında beşinci kez finiş çizgisini önde geçti.

Cagner’in 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Delawera liderliği alırken ikinciliğe King Farrier girdi. Daha sonra Junior Çınar ve King Man Go sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Delawera liderliğini korurken yine ikincilikte King Farrier arkalarında Junior Çınar ve King Man Go şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Delawera halen lider, King Farrier takipte daha sonra Junior Çınar ve dışında Gold Power sırası ile 800 startı geçildi. 600’de ataklarını arttıran King Farrier bir anda liderliği alıp farkı 2-3 boya çıkararak düzlüğe lider olarak girdi. İkincilik mücadelesi dışta King Man Go hemen içinde Junior Çınar arasında sürerken gerilerden Oğlum Doruk’un da atakları görüldü. 200’den sonra Junior Çınar rakiplerinin ataklarından etkilenmeden 4 boy farkla ve 2’13”81 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

11 thoughts on “Derbi’de zafer KING FARRIER’in…

 1. Şu saçma ithal şartnamesi arsyı çok açti böyle nal toplarız işte.Harlan etkisi birşekilde 3 tane Strom Çat torunu girmiş ülkemize.Lion,Mountain hepsi iyi bence.

 2. ya şu yarışa derbi demeyin bide grup yarışı hiç olamaz nerde long runnerler nerde kuzey kafkasyalı nerde call to victory bu yarıştakiler kusurabakmasın şartlı 5 hadi abartıyım kv8 olsun ama grup denmez

   1. İş olsun diye yazmış yok yarışa derbi demeyin yok Şartlı 5 miş yok Kv 8. Tamamiyle kedi ciğer meselesi.
    DERBİYİ kazanan ekibin tüm elemanlarını kutlar başarılarının devamını diliyorum.

  1. En iyi dereceyi yaptılar king farrier hakikaten iyi at pedigrisini inceledim nesnesi moondavon dayısı aydemirhan

 3. Şu geçmiş güzellemesi yapmayı bırakalım artık. Eskiden bu kadar rekabet yoktu. Aygır havuzu dar, koşan at sayısı azdı. Açın bakın derece istatistiklerine çoğu yakın zamanda yapıldı. Atçılığımız üstüne koyuyor, ama ne yazık ki yurtdışı kadar hızlı değil. Şimdiye kadar bu koşuda yapılan en iyi dereceyi yapan ata handikap atı en fazla kısa vade atı demek hem at’a hem ilgililerine haksızlıktır..

 4. Hakeem nihayet hak ettigi ilk G1 ine ulasmis oldu. Özellikle Royal Abjar kızları ile uyumu muthis. King Farrier da bunlardan biri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir