Derbiden kazanarak döndü

16 Ekim 2020 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Yarışserler Koşusunu, Hilal Yöney’in sahibi ve yetiştiricisi, Adnan Serbest’in ise antrenörü olduğu Full Throttle (3y de Mendip – Cure Notice, Sri Pekan) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

9 safkanın start aldığı mücadeleye 8 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Full Throttle, ilk metrelerde grubun ortalarında ve dışında kendine bir yer edindi. 800 startını Prokopi’nin hemen dışında 6’ıncı olarak geçen safkan, son düzlüğe de dış kulvardan altıncı sırada çıktı.

Full Throttle 400 geçilirken içindeki Çakalınoğlu ve Prokopi ile aynı hizaya geldi. 300 geçilirken bu iki rakibini, 200 geçilirken ise Morinho ve Çirçuz’u atladı. Koşunun baştan sona liderliğini yapan Alihan’ı ise son 50 metrede müthiş sprinti ile yakalayan erkek tay, sonrasında farkı 1 boya çıkartarak 1’30”86’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Alihan (Apresivo) elde ederken, mücadeleden Çirçuz (Kaneko) üçüncü, Çakalınoğlu (Çakal Carlos) dördüncü, Prokopi (Australia) ise beşinci olarak ayrıldı.

Gazi’den hasarsız çıktı…

Yarış kariyerine 26 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul sentetik pistinde 2’inci olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayan Full Throttle, bugüne dek start aldığı 14 yarışta 4 birincilik, 4 ikincilik ve 4 kez de üçüncülük elde ederken 1.144.400 TL ikramiye kazandı.

2 yaşlılığından bu yana 11 Grup mücadelede boy gösteren başarılı safkan, G3 II.İnönü, A3 Preveze ve son olarak A3 Yarışseverler Koşusunu kazanırken, GR Tay Deneme, G2 TYAYSD ve G3 Sadun E.G.Atığ Koşularında 2’inci, G1 Erkek Tay Deneme, G2 Sait Akson ve G2 Sakarya Koşularından da üçüncülükle ayrıldı.

Erkek Tay Deneme ve Sait Akson Koşularını Call To Victory ve Vernazza’nın ardında üçüncü tamamladıktan sonra Gazi Koşusunda değişen jokeyi Mehmet Kaya ile boy gösteren Full Throttle, büyük mücadeleyi 11’inci bitirdikten 1.5 ay sonra kantarmasını sevdiği formda jokeyi ile tekrar bir araya geldiği ilk mücadeleden galibiyetle ayrılmasını bildi.

 

News Reporter

1 thought on “Derbiden kazanarak döndü

  1. alihan mi çok büyük bir tay yoksa full thoretle mi çok ufak… yan yana gelince alihan içte kalmasına rağmen dev gibi gözüküyor nazar değmesin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir