Derby’de COOLMORE sağ gösterdi, sol vurdu!

İngiltere’nin ünlü Epsom Downs pistinde 1 Haziran 2019 Cumartesi günü koşulan 921.537 £ birincilik ikramiyeli G1 Investec Derby Stakes’de zafere koşan isim, A P O’Brien’ın antrene ettiği Coolmore forması ile start alan eküri safkanlardan jokey Seamie Heffernan’ın bindiği 19 Mayıs 2016 doğumlu doru erkek tay Anthony Van Dyck (Galileo – Believe’N’Succeed, Exceed And Excel) oldu.

Sonlarda iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile büyük bir sürprize imza atarak 2’33”38’lik derecesi ile birinciliğe uzanan bu safkanın ardında, Hamdan Al Maktoum’un sahibi olduğu ve Kevin Prendergast’ın antrene ettiği Madhmoon (Dawn Approach) jokeyi Chris Hayes ile ikinci, Coolmore’un bir diğer tayı Japan (Galileo) jokey Wayne Lordan ile üçüncü, yine Coolmore’un Broome (Australia) isimli tayı Donnacha O’Brien ilke dördüncü oldu. Koşunun favorisi olan ve yine Coolmore forması ile start alan Sir Dragonet (Camelot) ise ekürinin birinci jokeyi Ryan Moore ile ilk 5 atın çok az farklarla sıralandığı mücadeleyi beşinci olarak tamamlayabildi.

John Magnier, Michael Tabor ve Derrick Smith ortaklığındaki Anthony Van Dyck, Derbi’ye gelene dek 8 kez start alıp 4 kez finiş çizgisini önde geçerken İrlanda’nın Curragh pistinde G2 Futurity Stakes ve Leopardstown pistinde G3 Tyros Stakes’i kazanmıştı.

Anthony Van Dyck (Seamie Heffernan)
News Reporter

2 thoughts on “Derby’de COOLMORE sağ gösterdi, sol vurdu!

  1. Sir dragonat bu yarışı kazanmalıydı, Jokeyinin aşırı gğven duygusuyla kazanarım dediği yarışı kazanamadı.Bu at çok güçlü bir hayvandı,Jokeyinin gafleti yüzünden bu önemli yarışı kazanamamıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir