DEV ADAM çıtayı G3 seviyesine yükseltti…

21 Şubat 2021 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Fehmi Simsaroğlu Koşusunu, H.Sinan Serter ve Erkin Celep’in sahibi, Serhat Ürküt’ün yetiştiricisi ve Aytekin Coşkan’ın antrenörü olduğu Dev Adam (3y de Pleasantly Perfect – Turkish Treasure, Mountain Cat), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Dev Adam (Özcan Yıldırım) ve Junior Çınar /Fuat Çakar)

7 safkanın katıldığı mücadelede startla beraber öndeki tempoya uymadan en arkada kalmayı tercih eden Dev Adam, 600 direğini de en geri geçip son düzlüğe orta kulvardan beşinci sırada çıktı. Formda jokeyi ile hiç acele etmeyip 400 direğine kadar kendisine uygun bir kulvar arayan safkan, son 200’de başa baş duruma geldiği Junior Çınar’a aynaya kadar olan mesafede 1 boy fark yaparak, 2’06”30’luk derecesi ile kariyerinin ilk Grup koşu birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Junior Çınar (Toccet) elde ederken, mücadeleden Utkunun Oğlu (Bosporus) üçüncü, Aşan Baba (Yonaguska) dördüncü, Like The Stars (Lion Heart) ise beşinci olarak ayrıldılar.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir