Dişilerin en büyüğü GİZ…

19 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus G1 Dişi Tay Deneme koşusunu, Gülizar Yanık’ın sahibi olduğu, Hasan Selçuk Ekinci tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Casım Katı’nın yaptığı Giz (3y kd Run Away And Hide – Şeker Ayşe, Barnato) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Mangusta (Native Khan) elde ederken, Flying Spice (Dariyan) üçüncü, Mitros On Fire (Luxor) dördüncü, Silk Spectre (Native Khan) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü birincilik…  

Son koşusunda pist değişikliği nedeni ile ilk kez çıktığı sentetik pist mücadelesi olan Kv-8 F. Derya Beşikçi koşusunu zor da olsa kazanarak bu yarışa oldukça iyi durumda ve favorilerden biri olarak gelen Giz, iyi anlaştığı formda jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde son düzlüğe kadar koşuyu öndeki iki rakibinin arkasında üçüncülükte takip etti.

Düzlüğe çıktıktan sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla 300’de liderliği alan safkan, kalan metrelerde rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanmayı başarırken, üst üste üçüncü birinciliğine imza atıp Kısrak Koşusunun da en büyük favorisi olduğunu ispatladı.

News Reporter

6 thoughts on “Dişilerin en büyüğü GİZ…

 1. Gönlüm artık bu tayla…İnşallah Secret Power gibi uclemeyi tamamlar…Maşallah bu koca kızın yüreğine …

 2. Gerçekten de dişilerin Şuan en iyisi Giz. Ne mangusta ne ohrid incisi ne de diğerleri bir giz olamaz mesafe uzarsa daha başarılı olur diye düşünüyorum ve gaziyi umarım kazanır gönlüm Giz ile 🙏🏼

 3. KESİNLİKLE GİZ ÇOK İYİ 1 AT – KISRAK KOŞUSUNDA DA EN BÜYÜK FAVORİ ; AMA GAZİ DE TARAFGİRLİK YAPMAYARAK OBJEKTİF BAKMAK GEREKİRSE GAZİDE ŞANŞI ÇOK AZ- YOK DEĞİL ! SAKATLIK SENDEN UZAK OLSUN- AYAKLARI DÜZ BASSIN..

 4. GİZ eğer Kısrak koşusunuda önde geçerse Gaziye favorilerden biri olarak gider ayakları düz bassın. Mangusta bana Ribella havası veriyor kısa ve orta mesafelerde çok büyük olur.

 5. MADRASS GAZİDEDE BÖYLE ÇOK SERT GELİR EVET GÜZEL AT NET FAVORİ ATA BEKLEME YARIŞI YAPMAYI ÖĞRETTİLER TEBRİKLER
  FAKAT..

  ZIZKA DAHA YENİ KOŞMAYI ÖĞRENİYOR AYNI YARIŞIN DÖRDÜNCÜSÜ SON 20 METREYİ İZLEYİN AYAK DEĞİŞTİRİYOR BEN BU ATI HEP BERABERE BENZETTİM KAHRAMAN EKÜRÜSÜ HER SENE GAZİYE Bİ AT SOKUYOR BAŞARILAR ZIZKAYA AHMET ÇELİK GİBİ Bİ
  JOKEY LAZIM TABİ BİNERSE !! ZIZKA BENIM GÖZÜMDE TEMPOYU İYİ OKURSA 5-6 GİDİP AYIRIRSA ARKADAN GELENLERE GEÇMİŞ OLSUN MADRAS ZIZKA VE ZIZKA EKÜRÜSÜ OHRİD İNCİSİ ODA GELDİ ENSEEYE BASTI ALDANMAYIN KAHRAMAN EKÜRÜSÜ BU SENE GAZİYE DAMGA VURUCAK DEMEDİ DEMEYİN ES GEÇMEYİN BU İKİ ATI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir