Dişilerin en hızlısı VAHŞİ KIZ…

Batı Cephesi’nde düzenli orduların Yunan ordularına karşı kazandığı ilk zafer olan I.İnönü Zaferi anısına 4 Ağustos 2019 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenen, 2 yaşlı dişi İngiliz taylarına mahsus G3 mücadeleyi, Seydi Akyıldırım’ın sahibi ve yetiştiricisi, Ahmet Elçin Karakurt’un ise antrenörü olduğu Vahşi Kız (2y dd El Corredor – Steely Grace, Refuse To Bend), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Banes’in start öncesi jokeyini düşürüp kaçması sonucu 6 safkanın katılımı ile 1200 metre çim pistte koşulan 152.000 TL birincilik ikramiyeli mücadeleyi, startla birlikte başa çıkıp aldığı liderliği bir daha hiçbir rakibine vermeden 1’11”20’lik derecesi ile kazanan Vahşi Kız’ın 1 boy ardında ikinciliği Akyıldırım ekürisinin bir diğer başarılı ismi Abjarkız (Abjar Academy) elde ederken, bu safkanın 4 boy gerisinde The Last Squad (The Factor) üçüncü, onun da 3 boy arkasında La Querda (Kaneko) dördüncü oldu.

8’inci startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Vahşi Kız, kariyerinin ilk Grup zaferine imza attığı mücadelede, 4 kez piste çıktığı İstanbul’daki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 464.200 TL’ye yükseltti.

Vahşi Kız (Ahmet Çelik) – Abjarkız (Müslüm Çelik)

Akyıldırım/Çelik/Gone West

2 yaşlı taylar için önemli bir sınıf yarış denemeleri olarak nitelendirebileceğimiz İnönü koşularından I.İnönü Koşusu çıkan bir taydan sonra 6 dişi tay ile yapıldı. Start çıkışı ile birlikte ekürilerin önde oluşturduğu ilk iki pozisyon yarışın sonuna değin bozulmazken, Seydi Yıldırım ekürisinin resm-i geçidi kadar Çelik kardeşlerin de resm-i geçidine sahne oldu koşunun finali… Emeği geçenleri kutlarız.

I.İnönü Koşusunun galibi Vahşi Kız‘ın babası El Corredor, Gone West oğlu Mr. Greeley temsilcisidir. Koşunun ikincisi Abjarkız’ın babası Abjar Academy de Gone West oğlu Royal Abjar’ın kızıdır. Dolayısıyla koşunun neticesinde ortak bir nokta daha mevcuttur ki, bu durumda bu yılın I.İnönü Koşusunun finalinde; Akyıldırım/Çelik/Gone West ortak ikili pozisyonu mevcuttur. (Muslihiddin Gurup)

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir