Diyarbakır Hipodromu’nda coşkulu açılış…

Türkiye’nin gece yarışları düzenlenen 7’inci Hipodromu olan Diyarbakır Hipodromu 1 Eylül 2021 Çarşamba akşamı yapılan coşkulu açılış töreniyle başladı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı açılış törenine Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve eski Tarım ve Orman Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, TJK Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, YKK Danışmanı Mustafa Özdemir, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın, Genel Müdür Yardımcıları, Diyarbakır il protokolü, camia mensupları, medya temsilcileri ve yarışseverler katılım gösterdi.
25 yarış gününü kapsayacak Diyarbakır Sonbahar – Kış Yarış sezonunun ilk koşusunu Selçuk Yontürk’ün sahibi olduğu ve Mahir Tekinalp tarafından yetiştirilen Tekinalpim (Berksoy – Şenbahar, Caş) jokeyi Mehmet Ali Aktürk ile kazandı. Koşu sonrası geleneksel olarak her sene padok alanında tekrarlanan törende Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Genel Sekreteri Fatih Çiftçi koşuyu kazanan atın sahibi adına Şafak Yontürk’e plaket verdi. Törende ayrıca Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik jokey Mehmet Ali Aktürk’e kamçı, Muhasip Üye Harika Nisa Ünlü ise safkanın antrenörü Muhammed Karalı’ya kronometre takdim ederken, Derneğin Diyarbakır Şubesi Başkanı Cehdi Advan da kazanan atın blanketini örttü.

 

News Reporter

2 thoughts on “Diyarbakır Hipodromu’nda coşkulu açılış…

  1. Yarışçılığın dip noktası doğudaki hipodromlar. Pili bitmiş, yarışamayacak durumda pek çok at, üstlerindeki birbirinden kötü jokeylerle yarıştan çok uzak şeyler izletiyorlar insanlara. Yarış ve yarışçılık bu değil. Birileri para kazansın diye ülkenin kıt kaynakları bu hipodromlara gömülmüş. Kim bir gram zevk alıyor buralardaki yarışlardan? Umarım 10 sene sonra buralardaki yarışlar mazide kalmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir