DİZDARIM’dan ilk Kısa Vade galibiyeti…

13 Ağustos 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 Anadolu At Irklarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği koşusunu, Kutbettin Saçan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Hüseyin Ataş’ın yaptığı Dizdarım (6y ak Uçanbey – Paraavcısı, Emiroğlu) aprantisi Ercan Çankaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Başar (Ayabakan) elde ederken, Reishanlı (Gelibolu) üçüncü, Gökçebayır (Özgünhan) dördüncü, Wanpir (Uçanbey) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Tatlı sürprize imza attı…

Sezona Adana’da başlayan Dizdarım daha sonra geldiği Ankara pistinde start aldığı koşularda tatminkar yarışlar sergilerken bugün start çıkışında tereddüt göstermesine rağmen son metrelerdeki atakları ile kazanıp tatlı bir sürprize imza atarken bu sezonki üçüncü birinciliğini de elde etmiş oldu.

Dizdarım ve Başar’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Kayabert liderliği aldı. İkinciliğe Reishanlı ve Aşkabat ikilisi girerken daha sonra Başar ve Tsarigrad sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Kayabert liderliğini korurken ikinciliğe Aşkabat girdi. Daha sonra Reishanlı, Başar ve Dizdarım şeklinde 800 startı geçildi. 600’de dışardan atak yapan Aşkabat Kayabert’in hemen dışına gelirken arkalarında Reishanlı, Başar ve Dizdarım üçlüsü olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Aşkabat ve Başar ikilisi ön plana çıkarken aralarından Reishanlı ve dışardan Dizdarım atağa kalktı. 200’de ortada Başar, dışında Reishanlı onun dışında Dizdarım ve en dış kulvardan Gökçebayır arasında mücadele başladı. Son metrelerde hakim olan Dizdarım 1 boy farkla ve 1’46″72 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Dizdarım (Ercan Çankaya)



News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir