DOĞA KANUNU’ndan Beyaz Bayrak-Ayna…

30 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 A. Hücum Tulgar koşusunu, Elif Kaya’nın sahibi olduğu, Kaya Atçılık Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen antrenörlüğünü Velat Karakuş’un yaptığı Doğa Kanunu (6y da Pleasantly Perfect – Waimaria, High Chaparral) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Azmantor (Kaneko) elde ederken, Lex Tallionis (Three Valleys) üçüncü, Sun Time (Luxor) dördüncü, Trevi Fountain (Offlee Wild) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Yaz sezonunda ilk galibiyet…

Yaz sezonuna A3 İstanbul Bş. Bld. Bşk. koşusu dördüncülüğü ile başlayan Doğa Kanunu daha sonra G1 19 Mayıs koşusunda dördüncü ve G2 İsmet İnönü koşusunda ikinci olarak sezona iyi başladığını göstermişti. Üç ay aradan sonra gördüğü iki yarışla bu koşuya gelen safkan, bugün iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği içerden ve dışardan gelen rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde cevap vererek kazanırken yaz sezonunun ilk galibiyetini de elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Doğa Kanunu liderliği alırken ikinciliğe Subutai girdi. Daha sonra Azmantor ve Hodri Meydan sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Doğa Kanunu liderliğini korurken yine ikincilikte Subutai hemen içinde Azmantor daha sonra Hodri Meydan ve Trevi Fountain şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Doğa Kanunu halen lider ikincilikte Subutai arkalarında Azmantor daha sonra Trevi Fountain ve Hodri Meydan şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Doğa Kanunu liderliğini korumaya çalışırken en içten Azmantor’un ortadan Lex Tallionis’in dıştan da Sun Time’ın atakları görüldü. 200’de bir ara içerden gelen Azmantor dışındaki Doğa Kanunu ile başa baş olduysa da ancak tekrar tazeleyen Doğa Kanunu sonlarda farkı 1 boya çıkararak ve 1’36″73 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Doğa Kanunu (Mehmet Kaya)News Reporter

3 thoughts on “DOĞA KANUNU’ndan Beyaz Bayrak-Ayna…

  1. Maşallah Kaya lar ağırlığını koymaya devam ediyor haftaya yarışa da kayıtlı birde hafta arası yarış ayarlasalar daha iyi olacak at 4 gün yarış koşmadan nasıl duracak Allah at ve Kaya ekurisi bu at ile 4 gün para kazanmadan nasıl duracak gerçekten kayaların işi çok zor

  2. Mehmet kaya komiserlerin gözdesi .30
    Kırbaçla 63.kilo doğa kanunu.selim kaya önce kardeşinin kamcisina sahip çıksın.bunlarda at sevgisi yok.

  3. Bırakın kardeşim şu Kayalarla uğraşmayı adamlar ata dededen atçı ve bir dünya bedel ödemiş insanlar,bu gün Urfa Aslanı da İstanbul da kazanacak…Ne yapsınlar koşmasınlar mı? Bu ekürininde tarzı bu kazanmak için koşuyorlar….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir