Doğunun ‘Altın’ jokeyi; NECMİ ALTIN…

Kariyerinde 1100’ün üzerinde birinciliği bulunan jokey Necmi Altın, bu sezon önceki yıllara göre daha başarılı bir grafik sergileyerek henüz yılın ortasında 61 birincilik ve %15 kazanma oranı ile ilk yirmi jokey arasında bulunuyor.

Kocaeli ve Antalya hipodromları hariç diğer hipodromlarda yarış kazanma başarılı gösteren tecrübeli jokey, Kocaeli ve Antalya pistinde de yarış kazanarak tüm hipodromlarda yarış kazanan nadir jokeyler arasına girmek istiyor.

Bu sezonki başarılı grafiğinin temelinde idmana çıkmak olduğunu vurgulayan Altın, mental olarak kendini çok iyi hissettiğini ve bineceği atlar için tercih yaparken de avantajlı olduğunu belirtiyor.

Özellikle mesleğe yeni başlayan jokey adayları için idman sahasının çok önemli olduğunun altını çizen tecrübeli jokey, idmana çıkmanın genç meslektaşlarına ciddi tecrübe kazandıracağını ve mesleki heyecanlarını daha rahat atmalarına yardımcı olacağını belirtiyor.

Kariyerinde toplam 13 Açık yarış birinciliği sığdıran Necmi Altın, özellikle Bawikal ile kazandığı 2016 yılı FIRAT NEHRİ koşusunu asla unutmuyor.

Bu sene de 100 barajını aşmayı hedefleyen ve özellikle diğer illerde şans bulması durumunda fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğinden emin olduğunu vurgulayan başarılı jokey, Doğudaki pistlerde özellikle tayların hazırlanma sürecinde kaba kumun taylara kondisyon açısından avantaj sağladığının ve daha kısa sürede koşmaya hazır hale getirdiğinin altını çiziyor.

Son olarak yarış severlere de değinen Altın, kendisine duyulan güvenin farkında olduğunu, bunun karşılığını ise sahada aldığını ve her zaman elinden gelenin daha fazlasını yarışlara yansıtmaya çalıştığını belirtiyor.

Biz de Yarış Dergisi olarak bu güzel sohbet için Necmi Altın’a teşekkür ediyor, başarılarının devamını dileriz.

Söyleşi: Gökhan Ormancı

Gökhan Ormancı ve Necmi Altın
News Reporter

6 thoughts on “Doğunun ‘Altın’ jokeyi; NECMİ ALTIN…

  1. Ferit Yardımcı ile beraber istedikleri ati getiriyorlar istediklerini getirmiyorlar… Ağır AGF ise, piyasada yoklar… Atın üstünde de hikayeden debeleniyorlar!.. İşin komik tarafı da milletin bunu fark etmediğini sanıyorlar!..

  2. Dun akşam Diyarbakır yarışlarındaki %54 AGF’ye sahip BALABANBEY…yuz defa koşsunlar, yüzünde de üzerine değişik kişileri bindirin, hiçbirinde geçilmez GENÇ KİZ adli ata… Caba sarf etmek lazım geçilmesi için, Doğu’nun klas jokeylerinden(!) Necmi Altın, o çabayı sarf etti sağ olsun…

  3. Bukdr bariz boşa koşan bi jokey daha ben tanımıyorum :)lütfen daha makul mantık çerçevesinde genç jokeylerle röportaj yapın,bisikletimi vermeyeceğim adamları jokey diye buralara çıkartmayın 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir