DOWN TOWN yanıltmadı…

TJK asli üyesi merhum Safiyettin Sakarya adına 22 Ağustos 2018 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan KV-6 koşuyu, Orhan Tanatar‘ın sahibi olduğu, Ömer Halim Aydın tarafından yetiştirilen ve Cemil Turan tarafından antrene edilen Down Town (4y de Rip Van Winkle – Denices Desert, Green Desert) jokeyi Ahmet Çelik ile starttan çıktığı gibi yanına kimseyi yaklaştırmadan kazandı.

3 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarının katıldığı 1500 metre sentetik pistte düzenlenen koşuyu 1’34”01’lik derecesi ile kazanan safkan, kariyerinin 8’inci birinciliğini elde ederken aynı zamanda kazancını da 582.450 TL’ye yükseltti. İkinciliği Honey Ryder (Raven’s Pass)’ın elde ettiği mücadelede beklenenin altına bir performans sergileyen Power Love (Kaneko) üçüncü, Torpedo (High Chaparral) ise uzak farkla geride dördüncü oldu.

Down Town (Ahmet Çelik) – KV-6 Safiyettin Sakarya Koşusu 2018

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Orhan Tanatar‘a kupasını Nur Sakarya verdi. Törene TJK Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile davetliler de katıldı.

Soldan Sağa; Dr. Ender Aydıner, Orhan Tanatar, Nur Sakarya, Hakan Yücetürk

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir