Dubai Handikapörlerinden BURGAS’a rekor Handikap Puanı…

13 Ocak – 5 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Dubai Yarış Karnavalına ülkemizden katılması beklenen safkanlardan, 2021 yılı Gazi, Cumhurbaşkanlığı ve Gazi Koşuları galibi şampiyon safkan Burgas, Dubai Yarış Otoritesinden bugüne dek hiçbir Türk atına verilmemiş bir puan aldı.

Dubai’de start alan 13 safkan içerisinde bugüne dek en yüksek Handikap puanı verilen safkan 110 puan ile Dinyeper olmuştu. 2004 yılında sonradan yıkılıp yerine Meydan Hipodromunun yapıldığı Nad Al Sheba Hipodromunda 3 Grup yarışa katılan ve son gün G1 Dubai World Cup Koşusunda start almayı başaran Dineyeper, karnavalı yine 110 puan ile kapatmıştı.

Kahraman Ekürisine ait Burgas inşallah bir aksilik yaşanmayıp karnavala katılması halinde, Dubai Handikapörlerinden aldığı 113 puan ile ülkemizden Dubai’ye giden safkanlar içerisinde en yüksek Handikap Puanı verilen isim, Burgas’ın yanı sıra Dubai Handikapörlerinden 110 puan alan Long Runner da, karnavala katılması halinde Burgas’dan sonra ve Dinyeper ile birlikte en yüksek handikap puanı alan ikinci isim olacak.News Reporter

1 thought on “Dubai Handikapörlerinden BURGAS’a rekor Handikap Puanı…

  1. Aslan parcasi Burgas hadi goster kendini Dubaide seninleyiz…bir de Aegan Finale den basari bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.