Dubai takımı yurda döndü… Hoş geldiniz…

6 Ocak – 4 Mart 2023 tarihleri arasında toplam 9 yarış günü olarak planlanan ve 25 Mart 2023 Cumartesi günü koşulacak final günü yarışları ile sona erecek olan Dubai Yarış Karnavalında ülkemizi temsil eden safkanlar ve ekipleri yurda döndüler.

16 Mart 2023 Perşembe günü sabahın erken saatlerinde Türkiye’ye gelen ekipten antrenör Onur Özelcanat’ın antrene ettiği Final Dance ve Aegean Finale ile Mehmet Demir’in antrene ettiği Cosmic Kid, Bursa ve İstanbul’daki kendi ahırlarına yerleştirilmeden önce karantina sürecini tamamlamak üzere öğle saatlerinde Bursa’daki Karacabey İdman Merkezine götürüldüler.

En başarılı temsilcimiz Aegean Finale oldu…

Bu sene Dubai’de start alan temsilcilerimiz içerisinde en başarılı sonuçları Musa Özdemir’in sahibi olduğu Aegean Finale elde etti.

13 Ocak ve 17 Şubat 2023 tarihlerinde Meydan Hipodromunda start aldığı iki yarıştan da başarılı bir performans sergileyerek ikincilikle ayrılan Aegean Finale, 4 Mart 2023 Cumartesi günü start aldığı G1 Jebel Hatta Koşusunda ise mücadeleyi yakın ara sekizinci olarak tamamlayarak final gününde start alma şansını son anda kaybetti.

New Kingdom ve Aegean Finale

Geçen sene Dubai’de start aldığı tek yarış olan Listed sınıfındaki Al Bastakiya’da başarılı bir dördüncülük elde eden ve bu sene çok daha iyi yarışlar koşması beklenen Final Dance, bu sene 6 Ocak 2023 Cuma günü G2 Al Maktoum Challenge Round 1 ve 3 Şubat 2022 Cuma günü Vazirabad Handicap’ta start aldı.

Her iki mücadeleyi de sekizinci olarak tamamlayan klas safkan, ortaya koyduğu performansla sevenlerini ve ilgililerini hayal kırıklığına uğrattı.

Final Dance (Gökhan Coşkun)

Dubai’deki üçüncü ve son temsilcimiz Cosmic Kid ise 6 Ocak 2023 Cuma günü ilk yarışına Jumeirah Classic Trial’de çıkıp son 200 metreye kadar birincilik mücadelesinin içerisinde yer aldığı koşuda sonlarda düşen temposu ile 7’inci olurken, 27 Ocak 2023 Cuma günü bu defa kum pistte çıktığı ikinci yarışı olan Festival City Stakes’de ise başarısız bir performans sergileyip mücadeleden bir kez daha yedincilikle ayrıldı.

Cosmic Kid (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir