DWC; Maximum Security Eve mi Dönüyor?

DUBAI WORLD CUP

Maximum Security Eve mi Dönüyor?

Reşat Köstem

Dünyanın en yüksek ikramiyeli Koşusu Saudi Cup birincisi Maximum Security, sahiplerine de 10 milyon dolar ikramiye kazandırdı. The Saudi Cup ve G1 Dubai World Cup koşması hedefiyle USA’dan yola çıkan Şampiyon’un yol haritası değişeceğe benziyor.

Antrenör Jason Servis koşu sonrası yaptığı açıklamada, Maximum Security’nin Dubai’ye devam etmesini istemediğini, bunun için atın sahipleriyle bir tele konferans gerçekleştireceğini söylemişti. Jason Servis, Pazar günü Racing TV’den Nick Luck’a yaptığı açıklamada da; “Çok sert (bir yarış) koştu. Orta Doğu’daki bir başka büyük ikramiyeyi kovalamak pek mümkün görünmüyor. Koşudan sağlıklı çıktı ama biraz kilo verdi ve yem bırakmaya başladı.

Max’in 28 gün içinde yeniden koşmasını adil bulmuyorum. Koşuda her şeyi verdiğini düşünüyorum. Şimdi onu, (yarışlara) yönlendirebileceğim uzun bir zamana ihtiyaç var” diyerek bir gün önceki görüşünü yineledi.

Maximum Security (Luis Saez)

Başarılı antrenör, söyleşinin sonunda da kendi düşüncelerini aktardığını ve “Hiçbir şey taşa kazınmış değil” diyerek, farklı gelişmelere de adeta açık kapı bıraktı.

Katıldığı 10 koşuda; 8 birincilik, 1 ikincilik yapan dört yaşındaki Maximum Security; kazandığı G1 Kentucky Derby’de diskalifiye edilmişti. Safkan, toplam 11.791.900 dolarla, en çok kazanan atlar arasında altıncı sırada yer alıyor. Arrogate, 13.622.542 dolarla listenin ilk sırasındaki isim. Maximum Security, eğer bir şanssızlık yaşamazsa, en çok kazanan safkan unvanını bu yıl içinde elde edebilir.

News Reporter

3 thoughts on “DWC; Maximum Security Eve mi Dönüyor?

  1. neden bizim atlarımızı bu kadar küçümsüyorsunuz zamanında oralarda yarışlar kazanmadıkmı geçen sene good cury sıkıntılı haline ragmen çok başarılıydı keza peri lina da aynı şekilde. evet belki aramızda biraz güç farkı var ama abarttığınız kadar değil. unutmayınki at atı her zaman geçer

    1. Kısmen hakli olabilirsiniz fakay genelleme yaparsak atciligimiz biraa hayal kırıklığı yaratıyor.istanbul ve ankarinin dışında kosan atların çoğu vasat sayılır.
      Şanlıurfa diyarbakır elazığ gbi yerleri düşünemiyorum bile.. Amator bile professional kaliyor onlarin yaninda..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir