Dubai Yarış Karnavalı Yenileniyor…
  • Dubai Yarış Karnavalı Yenileniyor…
  • Daha Uzun Sezon, Daha Çok Yarış ve Daha Yüksek İkramiyeler…

2003 yılından beri Türk atlarının da katıldığı ve ülkemizden de ilgi ile izlenen Dubai Dünya Kupası Karnavalı’nda gelecek sezondan itibaren yeniden yapılandırılıyor. 2011 yılı öncesindeki gibi, Dubai Yarış Karnavalı (DRC) adı verilen etkinlik, batı dünyasından gelecek atlar için, kış sezonu boyunca, burada bir yarışçılık üssü oluşturmayı hedefliyor.

Dubai Yarış Kulübü Başkanı Şeyh Rashed bin Dalmook Al Maktoum yaptığı açıklamada; “Dubai Yarış Karnavalı’nın yeni şekli ve kimliği, Dubai’nin at yarışı sporları için bölgesel bir merkez ve favori bir yarış destinasyonu olarak stratejik konumunu güçlendirme potansiyeline sahip. Bunun, sunulan zengin yarışlar ve Meydan Hipodromu’ndaki uzmanlık, hizmetler ve tesisler sayesinde gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Gururlu bir yarış geçmişine sahibiz ama aynı zamanda yeniliklerimizle de tanınıyoruz. Önümüzdeki sezondan itibaren, yarış ikramiyelerini artırmak ve tüm sezon için uluslararası katılımı karşılamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yenilenen Dubai Yarış Karnavalı, Kasım ayından Mart’a kadar Meydan Hipodromu’ndaki tüm sezonu kapsıyor ve uluslararası antrenörlere, jokeylere ve atlara Dubai’de eskisinden daha uzun süre yarışma şansını veriyor. Dubai Dünya Kupası günü dışında 14 yarış gününü kapsayacak karnavalın her yarış gününde yedi ila dokuz koşu düzenlenecek. Cumartesi günleri olan Süper Cumartesi ve Dubai Dünya Kupası mitingi dışındaki koşular Cuma günleri yapılıyor.

Karnavaldaki toplam yarış ikramiyesi geçtiğimiz yıla göre, 11 milyon AED, (%27 oranında) arttırılarak pandemi dönemi öncesindeki tutarlara yükseltildi. 

News Reporter

2 thoughts on “Dubai Yarış Karnavalı Yenileniyor…

    1. Hemen bi Kaizbert tayı alarak arap atları ile ilgili kısmına iştirak edebilirsin festivalin.ama Amer kanları bu düzeyde safkan olan Kaizberte ilk dörde girmeyi bile hayal haline getirecektir kuvvetle muhtemelen :))

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir