Dubai’ye 6 kabul, 2 Ret…

3 Ocak – 30 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dubai World Cup Carnival (DWCC)’a Türkiye’den ilk müracaat eden safkanlarla ilgili olarak Emirates Racing Authority (ERA)’dan beklenen yanıt geldi. Dubai Yarış Otoritesi Türkiye Jokey Kulübüne gönderdiği yazıda müracaat eden 8 safkandan 6’sının Dubai’ye kabul edilebileceğini duyurdu.

ERA’nın resmi yazısında ülkemizde 128 Handikap puanı bulunan Good Curry’nin 108, 124 Handikap puanları bulunan Copperfield ve Rhythm Divine’ın 104, 121 Handikap puanı bulunan Peri Lina’nın 101, 112 Handikap puanı bulunan Padre Padrone’nin 92 ve 83 Handikap puanı bulunan Grayocean’ın 80 Handikap puanı ile festivale katılabileceğini bildirdi. Otorite, müracaatları bulunan diğer atlarımızdan 101 Handikap puanlı Vancouver’a 81, 106 Handikap puanı bulunan Bodyguard Hero’ya ise 86 puan vererek mevcut şartlarda Dubai’ye kabul edilemeyeceğini duyurdu.

Kimler gider?

Dubai Yarış Festivaline kabul edilen 6 safkandan hangilerinin Dubai’ye gideceği yarış camiasında ve yarışseverler arasında merakla bekleniyor. Rhythm Divine’ın sahibi Murat Çağımnı daha önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Dubai’ye gitmekten vazgeçtiklerini söylemişti. Good Curry’nin sahibi İsmail Hadioğlu ise atının sağlık durumunun iyi olması durumunda Dubai’ye gitmek istediklerini açıklamıştı. Öte yandan Dubai’ye gitmek isteyen safkanlar için Türkiye Jokey Kulübü’nün Teşvik şartnamesini yeniden hayata geçirip geçirmeyeceği de büyük merak konusu. Önümüzdeki hafta içerisinde tüm bu soruların cevaplanması bekleniyor.

 

News Reporter

1 thought on “Dubai’ye 6 kabul, 2 Ret…

  1. Dubai ye gidene uçak bileti bedava!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dubai gezmek,görmek,alışveriş yapmak,denize girmek için biçilmiş kaftan gidin,gezin,görün,at yarışlarında bütün kupaları kaldırın alem atçılığı Türk atçılarından öğrensin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir