PRENSES SYLVESTER 3’te 3 yaptı…

15 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Dünya Gıda Günü koşusunu, Salih Yıldızer’in sahibi olduğu, Serdar Kemal Özçolak tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İsmet Akkılıç’ın yaptığı Prenses Sylvester (2y dd Mr. Oven – Lady Sylvester, Elusive Quality)  jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Getto (Lion Heart) elde ederken, Lavender (Oğlum Melih) üçüncü, Defiant (Native Khan) dördüncü, Hedefim Sensin (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Geçilmezliğini korudu…

Yarış hayatına Haziran ayı sonunda İstanbul’da Şartlı-1 galibiyeti ile başlayan Prenses Sylvester ikinci startında Ankara’da elde ettiği Kv-6 galibiyeti ile bu koşuya çok iyi durumda gelmişti. Safkan son kez birlikte start aldığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde start çıkışı sonrası önde giden rakibinin arkasında yer alarak düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili sprint ile kazanırken 3’te 3 yaparak geçilmezliğini korumuş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Dreamliner liderliği alırken ikinciliğe en dıştan gelen Prenses Sylvester girdi. Daha sonra Getto ve Lavender sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Dreamliner liderliğini korurken yine ikincilikte Prenses Sylvester arkalarında Getto ve Lavender şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Dreamliner halen lider, ikincilikte Prenses Sylvester daha sonra Lavender ve Getto sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Prenses Sylvester gelip liderliği alırken gerilerden Getto ve Lavender ikilisinin atakları görüldü. 200’den sonra Prenses Sylvester ikinciliğe giren Getto’nun ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1,5 boy farkla ve 1’23″53 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Prenses Sylvester (Gökhan Kocakaya)News Reporter

1 thought on “PRENSES SYLVESTER 3’te 3 yaptı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir