Dünya Gıda Günü Koşusunu MONSHAU kazandı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim 1945 tarihinden bu yana her yıl 16 Ekim günü kutlanan Dünya Gıda Günü adına 18 Ekim 2018 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda koşulan KV-7/D koşuyu, Sanem Kahraman‘a ait, Fedai Kahraman tarafından yetiştirilen ve İbrahim Çak tarafından antrene edilen Monshau (Temple City – Armarante, Tale of the Cat), jokeyi Halis Karataş ile 1400 metre çim pistte 1’26”81’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

MONSHAU (Halis Karataş)

Son düzlüğü güzel bir mücadeleye sahne olan koşuda starttan geç çıkış yapan Lucky Foot (After Market) ikinci olurken, mücadeleyi Allora (Pleasantly Perfect) üçüncü, Jessamine (Win River Win) ise dördüncü olarak tamamladı.

Koşu ardından düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına antrenör İbrahim Çak‘a plaketini, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Temsilcisi ve FAO Genel Direktör Yardımcısı Vladimir Rakhmanin verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, TİGEM Atçılık Daire Başkanı Murat Durmaz, TJK Asli Üyesi İnci Özdemir ile davetliler de katıldı.

Dünya Gıda Günü Koşusu Kupa Töreni 2018
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir