Dünyada Yılın Atı; ‘Ghaiyyath’

İsviçreli saat üreticisi Longines ve Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu (IFHA) tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, 2020 yılının en iyileri belirlendi.

İngiltere’nin Newmarket bölgesindeki National Horse Racing Museum’da davetliler olmaksızın düzenlenen organizasyonda, Dubai Millennium Stakes, Coronation Cup, Coral Eclipse Stakes ve Juddmonte International Stakes galibi olan, Godolphin Ekürisine ait ve Charlie Appleby tarafından antrene edilen Ghaiyyath, topladığı 130 puanla en 2020 yılında ‘Dünya’da Yılın Atı’ seçildi.

Bu kategorinin ikincisi ise ‘Amerika’da Yılın Atı’ seçilen Authentic oldu. 126 puan toplayan Amerikan safkan yarış atı Authentic, geçen yıl Kentucky Derby ve Breeders Cup Classic’i kazanmıştı.

2020 yılının en başarılı jokeyi olarak ünlü İtalyan jokey Frankie Dettori açıklandı. Kariyeri boyunca 500’ün üzerinde grup yarışından zaferle ayrılan 50 yaşındaki jokey, bu ödüle üst üste 4’üncü kez layık görüldü.

İngiltere’nin York kentinde düzenlenen Juddmonte International Stakes ise en iyi at yarışı organizasyonu kategorisinde ilk sırada yer aldı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir