Efsane jokeyin oğlu ilk yarışını kazandı…

İlki 1989 yılında Golden Prince ile olmak üzere George Thomas, The Best ve Bartrobel gibi şampiyon safkanlarla dört kez Gazi Koşusunu kazanan, 90’lı yılların unutulmaz jokeyi Ertul Cankılıç’ın oğlu Ertuğrul Cankılıç kariyerinin ilk yarışını kazandı.

29 Nisan 2004 doğumlu olan ve 2022 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezinden mezun olan genç binici, şanssız bir şekilde start provasında yaşadığı bir sakatlık nedeniyle uzun süre tedavi görmüş ve bu süre içerisinde at binememişti.

15 Mart 2024 Cuma günü Antalya’da günün son koşusunda Foudroyant isimli safkana binen Cankılıç, soğukkanlı ve özgüvenli bir biniş sergilediği mücadeleyi düzlükteki düzgün finişi ile kazanarak ilk birinciliğine imza attı.

Yetenekli genç biniciye babasının yolunda başarılı bir kariyer temenni ediyoruz.

News Reporter

12 thoughts on “Efsane jokeyin oğlu ilk yarışını kazandı…

  1. Başarılarının devamını dilerim,inanıyorumki bu genç daha jokey olmadan grup birlerde kupa kaldıracaktır.

  2. Mükemmel kan hattı genç kardeşimin özellikle baba tarafı başarıları daim olsun.en az akrabası Ayhan kadar başarılı bir jokey olcak ilerde.

  3. Başarılarının devamını diliyoruz İnşallah babası gibi başarılı bir jokey olur kendisine güveniyor um

  4. Keşke okuyup adam olsaydın baban gibi jokey olmasaydın kâr kış kıyamette bile At üstünde olacaksın başarılar diliyorum

  5. BAŞARILARI DEĞERLİ KARDEŞİMİZ ABASI GİBİ SAĞLIKLARLA UZUN YILLARLA OLUR İNŞALLAH

  6. Her zaman lafının nere gittiğini bilmeyen boş yorumlar yazan olmuştur Ama onlara takılmamak lazım kaile almamak lazım… Hayatta herkes sevdiği işi yapar gönül verdiği işi yapar ve onada adam gibi adam denir… Başarılarının devamını dilerim kazasız belasız….

    1. Orası dogruda sitenin yayınlamaması lazım ben Karataş için ata yumruk atti diye vahşi diyince yayınlamadılar şimdi yayınlarlar ama bunu

  7. Selam yarış sevenler bu chariot geçildikten sonra iki haftayı pas geçti bir sakatlık yok tür umarım bilgisi olan varmı neden koşmuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir