EGENİN ASLANI çıktığı gibi…

21 Eylül 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 Muzaffer Bozok koşusunu, Cihan Emil’in sahibi olduğu, Ufuk Karan tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Barış Topcu’nun yaptığı Egenin Aslanı (7y aa Kaizbert – Haberinolsun, Haberbatur) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Niğbolu (Gobakbey) elde ederken, Çakmakşah (Turbo) üçüncü, Babadağınoğlu (Uçanbey) dördüncü, Başar (Ayabakan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İstanbul pistinde ilk galibiyet…

İzmir’de kazandığı Kv-7 Koşucu Bekir Efendi koşusu sonrası yine İzmir’de Kv-8 Babakuruş koşusu üçüncülüğü ile iyi durumunu koruduğunu belli eden Egenin Aslanı, bugün için daha önce birlikte kazandığı jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde iyi start çıkışı ile aldığı liderliği son metrelere kadar koruyup kazanırken, aynı zamanda İstanbul’daki ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte Egenin Aslanı liderliği aldı. İkincilikte Başar daha sonra Niğbolu ve Usulca sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Egenin Aslanı liderliğini korurken ikinciliğe Babadağınoğlu girdi. Daha sonra Egeberk ve Başar şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Egenin Aslanı halen lider, Babadağınoğlu takipte, arkalarında Başar, Niğbolu ve Egeberk sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Egenin aslanı az farkla lider, dışında Babadağınoğlu içinde Başar şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Egenin Aslanı liderliğini korurken ikincilik için içerde Niğbolu, dışardan Çakmakşah’ın atakları görüldü. 200’den sonra Egenin Aslanı rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 2 boy farkla ve 2’09″66 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Egenin Aslanı (Kadir Tokaçoğlu)News Reporter

1 thought on “EGENİN ASLANI çıktığı gibi…

  1. Röportaj da ilk kez Kadir Tokaçoglunun konuştugunu izledi yarissever tam bir beyefendi tarzı röportaj verdi ve iyi günler diyerek yayından ayrıldı gerçekten aranılan hareketler bunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.