EGREGIOUS ROCK’dan dereceli ilk Grup Zaferi…

1 Haziran 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Vehbi Koç Koşusunu, Yaman Zingal’ın sahibi ve yetiştiricsi, Kazım Melike’nin ise antrenörü olduğu Egregious Rock (4y da Luxor – Alfunun, Sadler’s Wells) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Vernazza (Authorized) elde ederken, mücadeleden Kuzey Kafkasyalı (Luxor) üçüncü, Luminescence (Utopia) dördüncü, Malkoçhan (Talip Han) ise beşinci olarak ayrıldı.

Egregious Rock (Gökhan Kocakaya)

1’33”86 yaptı…

Yarış hayatının 13’üncü startında 7’inci birinciliğini elde eden Egregious Rock, bu sene koştuğu üçüncü yarışında ilk birinciliğini elde ederken, hem yarış kariyerinin ilk Grup zaferine imza attı, hem de ortaya koyduğu başarılı derece ile sezonun bu mesafedeki en iddialı isimlerinden biri olduğunu ispatladı.

Toplu bir çıkışla birlikte süratli safkanlar Luminary ve Ardaşah arasındaki liderlik mücadelesinden daha yüksek tempolu olan Ardaşah liderliği aldı. İkincilikte Luminary, üçüncülükte Luminescence daha sonra Kuzey Kafkasyalı sırası ile 1200 ve 1000 metre startı geçildi. 800’de Luminary liderliği rakibinden devraldı. İkincilikte Ardaşah, üçüncülükte Luminescence daha sonra Kuzey Kafkasyalı şeklinde son düzlüğe çıkıldı.

400’de orta kulvardan Luminescence, hemen yanından Kuzey Kafkasyalı hücum ettiler. Son 300’de tüm yarışı en geride takip eden Egregious Rock adeta koşuya yeni başlamış bir şekilde sprinte kalkarak kısa sürede tüm rakiplerine hakim oldu ve son metrelerde farkı 3,5 boya çıkartarak 1’33”86’lık derece ile birinciliğe uzandı. (Haber: Gökhan Dedeoğlu)

Egregious Rock (Gökhan Kocakaya)News Reporter

6 thoughts on “EGREGIOUS ROCK’dan dereceli ilk Grup Zaferi…

  1. luxor öyle bir baba oldu ki değeri belki 30 sene sonra belki 50 sene sonra daha da anlaşılacak… umarım kendi gibi başarılı aygır oğullarını görürüz çok değerli anneler çıkar…

    koşuya gelirsek kazanması muhtemel sonuçtu ama bu kadar rahat şekilde kazanmasını ben beklemiyordum ayakların düz bassın egregious rock…

  2. Egregious Rock nihayet gercek gucunu gosteri ve gurup ati olduğunu ispatladi. Dis kulvardan adeta Sabirli nin gelisi gibi geldi. Ayagi duz bassin.

  3. BUNUN ADINA PARALI GALOP DİYOLAR UMARIM HEP BU ÇİZGİDE DEVAM EDER AT SAHİBİNİ KUTLARIM PARA AVCILARI GİBİ ÇOK SIK KOŞTURMUYOR ATI ÜZMÜYOR TEBRİKLER AYAKLARI HEP DÜZ BASSIN EĞER 1600 ÜZERİ AYNI YARIŞLARI YAPARIM DERSE BU SPRİNTİ ATARSA RAKİP TANIMAZ BURGAZ REAL RUNNER FALAN YANINA GELEMEZ

  4. Luxor un anne kardesi Kartalim vardi heder oldu gitti.Baba Manila.Distanre reletivden verdlde Manila dan vermez diyenlere anne Keep shining.Dikkat.Bence Found oglu Battle gr… alindi onla beraber ikili olurlar yariscilik tarihimizde.1990 lardan gunumuze.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir