Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Koşusunu INTO kazandı

15 Ağustos 2022 Pazartesi günü Elazığ Hipodromunda 1200 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası koşusunu, Gurbet Altın’ın sahibi olduğu, Fevzi Yılmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ercan Altın’ın yaptığı Into (6y da Kaneko – Tijin, Always A Classic) jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Ayhan (Marcavelly) elde ederken, Yılmazhan (Victory Gallop) üçüncü, Silver Cloud (Approve) dördüncü, Spurious (Azaraks) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Elazığ’da 1200 metrede hiç geçilmedi…

Sezona Şanlıurfa’da başlayan Into, daha sonra geldiği Elazığ’da koştuğu ilk koşuyu kazanarak formunu yükselttiğini gösterdi. Bugünkü galibiyeti ile bugüne kadar Elazığ’da 1200 metre mesafede koştuğu 7 koşunun tamamını kazanarak bu mesafedeki geçilmezliğini korurken bu yılki ilk Kv galibiyetini de elde etmiş oldu.

Magnum Opus’un 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Spurious liderliği aldı. İkincilikte Into daha sonra King Ayhan ve Yılmazhan sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de içerden gelen Into Spurious’dan liderliği aldı. Üçüncülükte King Ayhan daha sonra Yılmazhan ve Silver Cloud şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. Düzlükte Into farkı 2-3 boya çıkartırken ikincilik mücadelesi King Ayhan ve Yılmazhan arasında sürerken Into 200’de farkı 5 boya kadar çıkardı. İkinciliğe King Ayhan girerken son metrelerde fark biraz azalsa da Into 3 boy farkla ve 1’15″82 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Into (Ferit Yardımcı)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir