Elazığ Vali Koşusunu SARARHAN kazandı…

12 Temmuz 2023 Çarşamba günü Elazığ Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Elazığ Vali koşusunu, Berrin Doğan’ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Harun Değirmenci’nin yaptığı Sararhan (6y aa Özgünhan – Gülbanu, Sarar) jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dörtnalbeyi (Balıkhan) elde ederken, Göktekinoğlu (Göktekin) üçüncü, Ulugöl (Onurkaan) dördüncü, Ulupamir (Gobakbey) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk grup galibiyeti…  

Arka arkaya elde ettiği birincilikler sonrası bu koşuya da çok iyi durumda gelen Sararhan, uyum sağladığı jokeyi Ferit Yardımcı idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlük dönülür dönülmez aldığı liderliği sonlarda fark azalsa da korumayı başararak kazanırken bu yılki ilk Grup galibiyetini elde etmiş oldu. 

Fırtınalar Diyarı ve Tilki Andrea’nın 2 boy, Ulupamir’in 4 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Remilikız liderliği aldı. İkincilikte Oğlum Serkan ve Onkut arkalarında Kanatlı Tay sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Remilikız liderliğini korurken ikincilikte Oğlum Serkan daha sonra Kanatlı Tay, Onkut ve Dörtnalbeyi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Remilikız halen lider, Oğlum Serkan ve Kanatlı Tay ikilisi takipte arkalarında Göktekinoğlu ve Dörtnalbeyi sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Remilikız az farkla liderliğini korurken ikincilikte Kanatlı Tay içinde Sararhan dışında Ulupamir şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Göktekin ve dışından gelen Sararhan arasındaki mücadeleye dıştan Dörtnalbeyi atağa kalktı. 200’de Sararhan liderliği alırken Dörtnalbeyi ikinciliğe girdi. Son metrelerde fark azalsa da Sararhan yarım boy farkla ve 2’35”32 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Sararhan (Ferit Yardımcı)
News Reporter

1 thought on “Elazığ Vali Koşusunu SARARHAN kazandı…

  1. Bu safkanda enteresan bir form grafiği yükselmesi var…Ben ilgilileri yerinde olsam Ankara İstanbul veya Bursa’da da şansımı denerim çünkü bu sene Arap yarışlarının hemen hemen hepsinde inanılmaz sürprizler oluyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir