Emektar Safkan 420 Gün Sonra Kazandı…

17 Şubat 2019 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda merhum M. Fehmi Dinkçioğlu adına düzenlenen, 4 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus KV-8/S koşuyu, Ömer Faruk Akkaş’ın sahibi, İbrahim Halil Kendirci’nin yetiştiricisi ve Abdullah Çiftçi’nin ise antrenörü olduğu 7 yaşındaki emektar safkan Oğlum Berat (7y da Victory Gallop – Halling Charge, Halling), jokeyi Akın Sözen ile 2’23”37’lik bir derece gerçekleştirerek kazanmayı başardı.

Startta 5 boy kalmasına rağmen eski günlerini anımsatan başarılı bir performans sergileyerek 420 gün aradan sonra finiş çizgini önde geçmeyi başaran safkan, kariyerinin 18’inci birinciliğini elde ederken aynı zamanda kazancını da 4.761.800 TL’ye yükseltti.

Üst üste 3 yarış kazanarak bu yarışa gelen Beceriklihan (Kaneko) iyi koştuğu yarışta bu defa ikincilikle yetinirken, mücadeleden Royal Avşar (Flower Alley) üçüncü, Gloin (Drosselmeyer) ise dördüncü oldu.

Oğlum Berat (Akın Sözen)

Yarışın ardından gerçekleştirilen ödül töreninde galip safkanın sahibi Ömer Faruk Akkaş’a kupasını Esin Dinkçioğlu verdi. Hande Nehir Dinkçioğlu ise günün anısına TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ’a bir buket çiçek takdim etti. Şeref Tribünü’ndeki törene Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Behçet Homurlu, Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp ve davetliler de katıldı.

Mustafa Dinkçioğlu Koşusu Kupa Töreni 2019

MUSTAFA FEHMİ DİNKÇİOĞLU

1913 yılında Adana’da doğan Mustafa Fehmi Dinkçioğlu, atçılığa ve yarışçılığa Meşküke isimli Arap atıyla 1940 yılında başlamıştır. Eğinli, Pikehan, Doruhan, Lovely-Prince, Ringo, Süper Jet, Mahinur, Serihan ve Aliş Dinkçioğlu ekürisinin en önemli atları arasında yer almakta olup, klasik ve çeşitli yarışlarda toplam 39 adet kupaya sahiptir. Bu kupalar 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen Yarış ve Yetiştiricilik isimli sergide sergilenerek, konukların beğenisine sunulmuştur. Dinkçioğlu 23 Mart 2002 tarihinde vefat etmiştir.

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir