Emrah Tanıl Kuru’ya KURTEL Ekürisinde önemli görev…

Yarış sahalarının sevilen antrenör/menajerlerinden olup çok yönlü yapısı ile birden çok operasyona imza atan Emrah Tanıl Kuru, Kurtel Ekürisi ile yeniden anlaştı.

Yakın zamanda yapmış olduğu çalışmalarda Eküri ile dikkat çekici başarılar elde eden Kuru, yeni dönemde Kurtel Ekürisinin hipodromlardaki satış operasyonu sorumlusu olarak görev yapacak.

Bir koltuğunda birden fazla karpuz taşıyabilen çalışkan genç kardeşimize yeni görevinde başarılar diliyoruz.

News Reporter

3 thoughts on “Emrah Tanıl Kuru’ya KURTEL Ekürisinde önemli görev…

  1. Kurtel ekürisinin şu anda TJK haralarında çekim yapan 3 aygırı var. Catapult, Sadlers Joy ve War Correspondent. Catauılt neredeyse hiç çekim yapmamış. War Correspondent a yazdırdığı kısrakların çoğu halen çekim görmemiş. Bir tek Sadlers Joy hayatın doğal akışında çekim yapmış gözüküyor. Kendi haralarında ise şu ana kadar hiç bir varlık gösteremeyen Avery İsland, vasat altı diyebileceğimiz Invıncible Son ve yaşlılık sorunu yaşadığını tahmin ettiğim, zaten pekte başarılı taylar vermeyen Bluegrasss Cat var. Ayrıca her sene 1-2 kısrağını çektiği kendi koştuğu atlardan aygırlık yapanlar da var.Bir de ahır müracaatı yapılmamış olan Final Dance var. Bir olasılıkla aygırlığa ayrılmış olabilir. Bu genel tabloya baktığımızda şu anda elinde hem 2 li, 1 hem li yaklaşık 150-160 şar İngiliz tayı olan ekürinin küçülmeyi mi düşündüğünü, yani devasa kısrak ordusundan satışa mı başlayacağını düşünmek yanlış olmaz. Türkiyede at yarışı basını denen şey şu koşuda 3 gelir, 5 gelmez mevzusunu aşamadığı için, muhabir kavramının yeri olmadığı için bu gibi şeyleri ya duyum alırsak, ya da tahmin ederek paylaşabiliyoruz. Mesela İrlanda da, İngiltere de Coolmore ekürisini takip eden özel muhabirler vardır. Bizde at yarışı ile ilgili kaç basın mensubu Arif beyin Urladaki devasa çiftliğine gitmiştir merak eidyorum.

    1. keşke sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi alkış emojisi olsa.. ağzına sağlık kardeşim.. Jokey Kulübü üyelerinin bile at yarışına bahisten başka bir gözle bakmadığı dönemde çok güzel çıkarımlar yapmışsın.. gerçektir, değildir bilemem ama araştırıp kafa yormuşsun..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir