ENDLESS TIME’dan yılın ilk galibiyeti…

12 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kısa Vade Handikap-22 M.Kemal Atakul koşusunu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu, Mozaik Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Endless Time (4y da Not Is Time – Cutie Girl, Canadian Frontian) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Alycone (Scarface) elde ederken, Çakalın Kızı (Çakal Carlos) üçüncü, Yamatai (Fast ‘N’ Famous) dördüncü, Oklahoma (Talip Han) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Geç başladı, erken bitirdi…  

Bu yıl start aldığı iki koşusunda beklenen performansları sergileyemeyen Endless Time iki koşu aradan sonra tekrar birlikte olduğu Ayhan Kurşun idaresinde çıkışta oyalanması nedeni ile koşuyu gerilerde takip edip, düzlüğe de gerilerde çıktı ve sonlarda dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla önde kaçan Alycone’yi 200’den sonra yakalayıp son metrelerde ona hakim olarak bu yılki ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

 

News Reporter

3 thoughts on “ENDLESS TIME’dan yılın ilk galibiyeti…

  1. Bu safkandan Aegean Finale in kardesi olmasi hasebi ile cok umitliydim. Ilk defa beklenen yarisini yapti. Umarim devami gelir

  2. Arif beyin yerınde olsam bunun gıbı kv kupaları için orda bulunmam
    onu yok sayanlara inat hipodroma bıle gelmem
    Ama oralardan ayrılmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir