Enver Kadıoğlu Kupası GIRL GONE BAD’in…

23 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Enver Kadıoğlu koşusunu, Utku Keleşoğlu’nun sahibi olduğu, Murat Mergin tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Şinasi Gökçe’nin yaptığı Girl Gone Bad (5y kk Toruk Macto – Heiress S, Devir) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gold Power (Win River Win) elde ederken, Winner Man (Win River Win) üçüncü, Koca Seyid (Smart Robin) dördüncü, New World (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik’de rekorle gelen ilk Kv galibiyeti…

Geçtiğimiz yıl G1 zaferine imza atan, bu yıl ise Haziran ayı sonunda Kv-8 M. Alpay Özoğul koşusunu kazanmasına rağmen genelde beklentilkerin altında bir performans sergileyen Girl Gone Bad, 6 ay aradan sonra çıktığı ve daha çönce 4 yarış kazandığı sentetik pistteki mücadeleyi usta jokeyinin altında son düzlükteki etkili sprinti ile kazanırken hem görüntü olarak bu seneki en iyi performansını sergiledi, hem de sentetik pistteki ilk Kv galibiyetini elde etmiş oldu.

New World’ün 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan dış kulvardan atak yapan Mavi Kılıç liderliği aldı. İkincilikte Influencer daha sonra Espinoza ve Koca Seyid sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Mavi Kılıç liderliğini korurken yine ikincilikte Influencer ve Espinoza ikilisi daha sonra Koca Seyid ve Gold Power şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Mavi Kılıç halen lider, ikincilikte yine Influencer ve Espinoza ikilisi daha sonra Koca Seyid ve Gold Power sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Mavi Kılıç liderliğini korurken Espinoza ve Influencer iklisi takipte daha sonra Koca Seyid ve Gold Power şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Mavi Kılıç liderliğini korumaya çalışırken ortadan Gold Power’ın gerilerden Girl Gone Bad’in atakları görüldü. 200’den sonra Gold Power ve dışından gelen Girl Gone Bad arasındaki mücadelede rakibine hakim olan Girl Gone sonlarda farkı 1 boya çıkararak ve 2’09″15’lik bu pist ve mesafenin rekor derecesi ile kazanan isim oldu.

Girl Gone Bad (Halis Karataş)News Reporter

2 thoughts on “Enver Kadıoğlu Kupası GIRL GONE BAD’in…

  1. Kocakaya’nın kafasına göre kosmasından bıkıp usandık.şu winnerman’e nasıl biniyorsun öyle:En geri bekle virajda dışa al olmadı içeri çek.. çok kötü çok.

  2. Padok kenarındaydik Gold Power sözde antrenörü süs eşyası gibi duruyordu orda bütün taktiği at sahibi verdi yani iyi güzel belli ki imza antrenörü ama bu kadarda bariz olmaz bu işler ya.parayı getiren yarissever ise bilmeye hakkı yokmu kim imza antrenörü kim gercek antrenör sahip jokey orjin kadar antrenöre göre oyun oynayanlar da var çünkü çok önemli bir konu bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir