Epsom Derby’de zafer namağlup DESERT CROWN’un…

Dünyanın en önemli yarışı olarak kabul edilen ve İngiliz Yarışçılığının Derbisi olan G1 Epsom Derby’nin 243.’sü 4 Haziran 2022 Cumartesi günü koşuldu.

Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden ve bu önemli klasiği en fazla kazanan jokey olan efsane Lester Piggott’un anısına koşulan derbiyi Saeed Suhail’in sahibi olduğu ve Sir Michael Stoute’un antrene ettiği Desert Crown (Nathaniel – Desert Berry, Green Desert) jokeyi Richard Kingscote ile kazandı.

2400 metre çim pistte 3 yaşlı 17 İngiliz tayının katılımıyla koşulan mücadelede ikinciliği Hoo Ya Mal (Territories), üçüncülüğü Westover (Frankel), dördüncülüğü ise Masakela (El Kabeir) elde ettiler.

Desert Crown (Richard Kingscote)

Geçen yıl Kasım ayında Nottingham’da kazanarak kariyerine başlayan Desert Crown, 2 yaşlılığındaki bu tek yarışın ardından sezona 190 gün aranın ardından 12 Mayıs 2022 günü katıldığı G2 Dante Stakes ile başladı. Zorlanmadan kazanan ve 2’de 2 yaparak Derby’e favori olarak gelen safkan, Derby zaferiyle birlikte 3’te 3 yaptı ve geçilmezliğini korudu.

76 yaşındaki usta antrenör Sir Michael Stoute, Shergar (1981), Shahrastani (1986), Kris Kin (2003), North Light (2004), Workforce’dan (2010) sonra Desert Crown ile birlikte altıncı Derby zaferine ulaşırken, henüz ikinci kez Derby’de at binen Richard Kingscote ise ilk Derby birinciliğini elde etti.News Reporter

1 thought on “Epsom Derby’de zafer namağlup DESERT CROWN’un…

  1. frankelPERESTLER üzgün 🙁
    efsane #enable den sonra #desertcrown ile Epsom derby çok yakıştı #nathaniel ve taylarına,
    harada da çok iyi aygır babası olacak bundan eminim,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir