ERTEMİZ Ahmet Çelik ile zoru başardı!

2 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHT Nail Avunduk Koşusunu, Tarkan H.Onar’ın sahibi, Karacabey Tarım İşletmesinin yetiştiricisi ve Halis Yıldız’ın antrenörü olduğu Ertemiz (6y da Demirkazık – Kafkas Kızı, Caş), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

2000 Metre sentetik pistte koşulan 152.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu düzlükte trafik sorunu yaşamasına rağmen jokeyinin ustalığı ile 2’17”81’lik bir derece yaparak kazanan Ertemiz’in bir baş gerisinde ikinciliği starttan 1.5 boy geç çıkan Taşkır (Araslı) elde ederken, bu safkanın 1 boy gerisinde Düşlem (Turbo) üçüncü, onunda burun farkla gerisinde Aşemez (Yalaz) ise dördüncü oldu.

44’üncü startında 9’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Ertemiz, kariyerinin sentetik pistteki ilk ve toplamda ikinci Grup birinciliğine imza attığı bu koşu ile birlikte kazancını da 1.375.845 TL’ye yükseltti.

Ertemiz (Ahmet Çelik)

Albatur üzerine 3×3 yakın akrabalık!

İstanbul Pazar mitinginde günün iki sınıf koşusu da hem sentetik, hem de 2000 metrede gerçekleşirken, bunlardan Arap atlarına mahsus olan G3 Nail Avunduk koşusu 6 atında kazanırda olmasıyla gayet güzel bir finişe sahne oldu. Yine de Akkula’nın yarış sonlarında Oğuzboylu tarafından bariyer dibinde sıkıştırılması göze hoş gelmedi doğrusu.

Ertemiz, yarış yaşamında G1 İstiklal Savaşı koşusu galibi olmayı başarmıştır. Kazandığı iki grup yarışı da benzer mesafelerde gerçekleştirmesi dikkate değer.

Ertemiz’in babası Demirkazık, Demirkır ile Albatur kızı Seyyare 56’dan olmadır. Seyyare 56’ın annesi Seyyare 52 de Seklavi 31’in kızıdır.

Ertemiz’in annesi Kafkas Kızı‘nın babası Caş da Albatur oğlu olup annesi Malike 18 de Serhanbey’in kızıdır ki; Serhanbey de Seklavi 31’in oğludur. Dolayısıyla Ertemiz, Albatur üzerine 3×3 yakın, Seklavi 31 üzerine de 4×4 akrabalık içeren ilginç bir pedigriye sahiptir. (Muslihiddin Gurup)

Nail Avunduk Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “ERTEMİZ Ahmet Çelik ile zoru başardı!

  1. Evet hayatımda çok cesaret, ustalık işi yarışlar gördüm ama bu başkaydı.alkışlamak lazım öyle de yaptım.son ayak padokta ‘abi bayram harçlığımız tamam mı dedim, tebessüm ederek inşallah dedi.Ertemiz tek mira mira tek.yolun açık olsun diyeceğim ama Ahmet’e farketmiyor.???sağolasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir