Eskişehir Anadolu TİM Tayları 8.6 Milyon Liraya satıldı…

TİGEM Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü yetiştirmesi 74 baş safkan Arap tayının satışı 10 Ağustos 2021 Salı günü Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde yapıldı.

2019 ve 2020 doğumlu 1 ve 2 yaşlı Araslı, Altaha, Anka, Ayabakan, Hızlıtay, Orçun, Tamerinoğlu, UfukbirTurbo ve Yakupbey taylarının açık arttırma usulü ile atçıların beğenisine sunulduğu satışta, 74 taydan 69 tanesi toplam 8.601.000 TL’ye yeni sahipleri ile buluştu. 69 Tayın ortalama satış bedeli 124.652 TL olarak gerçekleşti.
En pahalı tay; GERÇEKÇİOĞLU…

Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi taylar içerisinde en yüksek bedele el değiştiren tay 400.000 TL‘ye Nihat Coşkun tarafından satın alınan (Ayabakan – Gülruz) oldu.

Bu tayı Murat Yıldız’ın 370.000 TL’ye satın aldığı aldığı Tanışık (Turbo – Lusaka) ve MBT Gemi İşletmeleri Ltd. Şti.’nin yine aynı paraya satın aldığı Toprak Tutkusu (Turbo – Özgünçiçek) izledi.

Gerçekçioğlu

%30 Artış…

Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü geçtiğimiz yıl 25 Ağustos 2020 Salı günü yaptığı aynı dönem satışlarda 56 safkanı toplam 6.636.000 TL’ye satmıştı. Buna göre İşletme gelirini geçen yıla göre yaklaşık %30 oranında arttırmış oldu.

Satışlar ile ilgili detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

News Reporter

4 thoughts on “Eskişehir Anadolu TİM Tayları 8.6 Milyon Liraya satıldı…

  1. Tigemin youtube kanalından satışları izledim. Açık arttırmayı yöneten arkadaşımız, at sahiplerine ‘1000 liranın hesabını yapıyor ya ‘ diyecek kadar küstah birisiydi. Birgün bir at sahibine fena çarpar bu arkadaş. Nasıl devlet ciddiyetidir anlamak mümkün değil.

  2. Açık artırmayı yöneten bu zat,bir önceki satışlardada;satılması satılmasına, TİGEM otu bol diyerek ukala bir şekilde tayı açık artırmadan çekmişti.1000tl’yi beğenmeyen bu zat aylık kaç TL’ye çalışıyor acaba ???

    Bence bir at sahibi bu zat’ı çarpmadan önce TİGEM yetkililerinin bu kişiye hâd bildirip,bu kişiyi açığa almaları gerekmektedir. Yoksa olası bir sorunda TİGEM İN saygınlığı zarar görür.
    Unuulmamalıdırki; bu kişinin saygısızlık ettiği at sahipleri TİGEM ‘in velinimetidir

    Bu anlamda yılların tecrübesi,açık artırmanın güzel ve saygılı ismi YAŞAR AB’Yİ saygı ve rahmetle anıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir