Eszter Jeles’i kaybettik…

Fegentri Amatör Kadın Biniciler Dünya Şampiyonasının 5 Eylül 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan Türkiye ayağındaki mücadelede, bindikleri atlardan düşen iki amatör kadın biniciden biri olan Eszter Jeles, 13 gündür süren yaşam mücadelesini kaybederek hayata gözlerini yumdu.

Kaza sonrası götürüldüğü hastanede yapılan kontroller sonrası 6 Eylül 2021 Pazartesi günü ameliyat edilerek uyutulan Macar binici, doktorların tüm çabalarına rağmen maalesef kurtarılamadı.

Ölümü ile Yarış Camiasını ve yarışseverleri hüzne boğan Jeles için bugün saat 17.00’de bir “veda seremonisi” düzenlenecek.

Toprağı bol olsun… Başta ailesi olmak üzere yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

News Reporter

9 thoughts on “Eszter Jeles’i kaybettik…

 1. Bu haber çok kötü üzücü şimdi yurtdışından gelicek olan at sahip leri ve jokey ler bir kez daha düşünecek bizim de başımıza gelirmi diye

 2. Çok ama Çok üzücü. Misafir bir binicinin bu kaza ile aramızdan ayrılması çok acı.
  Padok daki konuşması hafızalardan silinmeyecek. Allah ailesi ve yakınlarına sabır versin.

 3. Serdar Adalı geldiğinden beri Atçılık ve yarış kalitesi yerine işin bahis yönü ve at sahiplerine gereksiz fazla ikramiye verme uğraşına girdi .Bir yarış proğramında 9 koşununun 6 sı arap 3 ü ingiliz Yarış dünyanın neresinde vardır acaba. Dünyanın hiç bir ülkesinde koşamayacak bu arap atlarına en düşük 60 bin ikramiye nasıl ödenmektedir. Uluslarası yarış festivaline bir tane dışarıdan at gelmezken amatör bayan getirip yarıştırmakla uluslarası yarış festivali olacakmı sandınız

  1. Haber de centilmen binici ölmüş sen nerelere gitmişsin, sen atçılığın neresindesin merak ettim.
   şakir at sahipleri ayakta kalmaz ise atlar koşmaz. Dünya atçılığını da iyi biliyon seni başkan yapalım gel.

  2. Ya arkadaş sende hiç bir şey bilmiyorsun, memleket olarak her konuda olduğu gibi bu konudada çağ atlıyoruz. Üçyüz insan öldü bu mesleğin fıtratında var dediler burdada bakış aynı. Niçin, neden, nasıl sorulurmu yok yok. Arapları biz çok severiz hem insan hemde at olarak. Tigem ne güzel kuruluştur ah ah. Ah benim güzel Memleketim.

 4. 3 sene koşmamış hatta galop bile yapmamış atı getirip festival diye koşturursanız olacağı budur. at koşmayı unutmuş öndeki atın arka bacaklarıyla çarpışıp düştüler. öndeki ata binen MANUET isimli kadın da yarışta birden içeri girmeside büyük hataydı. ama en büyük sorumlusu 3yıldır koşmayan ata bindirenlerdir. olan kıza ve ailesine oldu tabi.

 5. Ülkemize değer vererek bir etkinliğimize katılan bu hanımın vefatı çok üzdü bizi, gene kazaya sebep olan diğer hanıma da üzüldüm, bu ağır birşey.
  Toprağı bol olsun, sevenlerine ailesine camiaya sabırlar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir