Ev Sahibi: 3 – Misafirler: 7

25 ve 26 Haziran 2021 Cuma ve Cumartesi günleri İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan sınıf koşularda Ankara’dan gelen safkanlar rakiplerine bir kez daha büyük bir üstünlük sağladılar.

G1 Gazi, G1 Haliç, G1 Anafartalar, G1 İstiklal Savaşı, G2 Zübeyde Hanım, G2 Ali Rıza Bey, G2 Nene Hatun, G3 Orhan Doğa Özsoy, A3 Arjantin Jokey Kulübü ve Kv-8 Begüm Atman Karataş koşularından oluşan Listed ve üzerindeki 10 sınıf koşuda Ankara’dan gelen safkanlar 6 birincilik elde ederlerken, İstanbul’da idman edilen safkanlar 3, Bursa’dan gelen safkanlar ise 1 yarış kazanabildiler.

4 G1 yarışın 3’ü Ankara atları kazandı…

Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleşen Festival tadındaki koşuların içerisinde 4 G1 mücadele vardı. Bunlardan Gazi Koşusunu Burgas, Haliç Koşusunu Kuzey Kafkasyalı, İstiklal Savaşı Koşusunu Kervantay ve Anafartalar Koşusunu Vincitore kazandı. Burgas, Kervantay ve Kuzey Kafkasyalı Ankara’dan gelerek zafere ulaşan safkanlar olurlarken, Vincitore ise İstanbul atı olarak G1 sevincine ulaşan tek isim oldu.

Burgas (Ahmet Çelik)

3 G2 mücadeleden 2’si Ankara’nın…

Hafta sonu koşulan 3 G2 mücadeleden 2’sini Ankara, 1’ini ise İstanbul atı kazandı. G2 Zübeyde Hanım ve G2 Ali Rıza Bey Koşularını Başkent’ten gelen Flashing Girl ve Demirperde kazanırlarken, G2 Nene Hatun Koşusunda ise zafere koşan isim İstanbul’da idman edilen Light Of Darkness oldu.

Flashing Girl (Zübeyde Hanım)

2 G2 mücadelenin biri İstanbul, diğeri Bursa’nın…

Cuma günü koşulan 2 G3 mücadelede Bursa ve İstanbul atları arasında paylaşıldı. Bunlardan A3 Arjantin Jokey Kulübü Koşusunu İstanbul atı Zafer Ateşi, G3 Orhan Doğa Özsoy Koşusunu ise Bursa’dan getirilen Vector kazandılar…

Hafta sonunun tek Kv-8 mücadelesi olan Begüm Atman Karataş Koşusunda ise finiş çizgisini önde geçen safkan Ankara’dan gelen Silent Wave oldu.

Zafer Ateşi (Özcan Yıldırım)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir