EXTRACTION çıtayı yükseltti…

26 Aralık 2023 Salı günü Antalya Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Sahil Güvenlik Komutanlığı (Antalya) koşusunu, Ender Coşgunsu’nun sahibi olduğu, Haluk Cançeker tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Doğan Alceylan’ın yaptığı Extraction (3y de King David – Nom De La Rosa, Oratorio) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Real Patek (Victory Gallop) elde ederken, Golden Ruler (Dutyfree) üçüncü, Zafer Ateşi (Win River Win) dördüncü, Gökhan Babam (Güngör Baba) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyeti…  

Antalya sentetiğinde start aldığı üç koşunun ikisini kazanıp diğerinde de ikinci olup sezona çok iyi başlayan Extraction son iki startında birlikte olup çok iyi uyum sağladığı jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuda önde giden Golden Ruler’in arkasında ikincilikte konumlanıp düzlüğe çıkılırken bir ara üçüncülüğe düşen safkan en içten yaptığı etkili ataklar ile 300’de liderliği aldı ve sonlarda farkı biraz açarak kazanmayı başarırken ilk sınıf koşu birinciliğini de elde etmiş oldu.

News Reporter

1 thought on “EXTRACTION çıtayı yükseltti…

  1. Son 400 de bambaşka oldu kanatlandı, at kadar Akın Sözen de cok formda cok basarili masallah izlemek cok keyif veriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir