F. BORA GÜRALP’den sezon öncesi açıklamalar!

2019 İlkbahar-Yaz Yarış Sezonu öncesi TJK TV’ye konuşan Adana Yeşiolba Hipodromu Müdürü Feyyaz Bora Güralp sezon öncesi yapılan çalışmalar ile ilgili olarak şunları söyledi;

Orta saha Kır Kahvesi inşaatı bitmek üzere…

Kış sezonumuzun sonuna geldik, İlkbahar-Yaz Sezonuna giriyoruz.  Geçen dönemde çok şükür önemli koşularımızı tamamladık. İlkbahar-Yaz sezonumuzda geçen yıllardan inşaatı başlayan ve devam eden çalışmalarımızdan, sezon boyunca atçılarımıza hizmet vermeyi düşündüğümüz orta sahadaki kır kahvesi inşaatımız devam ediyor. Hem orta sahada çalışan atlarımızın sayısını arttırmak, hem orada çalışan ilgililerin, at sahiplerinin, antrenörlerin ve seyislerin atlarını daha rahat takip etmeleri için orta sahaya bir kır kahvesi dinlenme salonu yaptık.

Taylara 550 Metre çim gösterme pisti…

Aynı şekilde Mart ayının ortaları gibi ekmeyi düşündüğümüz ve yaklaşık 550 metre uzunluğunda, şu ana kadar Adana’da eksikliğini hissettiğimiz taylara çim gösterme pistimizi tamamlamak üzereyiz. Ekimlerimizi yapacağız, sonrasında tayları ı kışın burada hazırlayan atçılarımıza çimde ilk tecrübelerini kazandırmak amaçlı kullanıma açacağız. Ayrıca pansiyonlar bölgesinde ağaçlandırma çalışmalarımız oldu. Ciddi bir piknik alanı, oturma bankları hazırladık. Atçılarımızın, seyislerimizin pansiyonlar bölgesinde rahat oturmaları, aileleri ile birlikte atlarını takip ve ziyaret edebilmeleri için alanlar yarattık. Gündüz yarışlarımıza var.  Gündüz yarışları ile beraber Adana’ya bir hayli ilgi arttı. Seyirci sayımız çoğaldı. Bizde bunu fırsat bilerek kendi imkanlarımızla bir an önce ailelerin çocukları ile birlikte gelmelerini sağlayacak oyun parklarını tamamladık. Eskiden bir taneydi, şimdi gayet büyük çocukların rahat rahat oynayabilecekleri bir oyun alanımız var. Çim yarışlarımız başladı. Sezon boyunca çim pist bakımlarımızı tamamlamıştık. Kum piste ait her türlü tahlillerimizi yaptık, bakım çalışmalarımız devam ediyor. Eksiksiz bir şekilde kış sezonunu tamamlayıp yeni sezona geçmeyi planlıyoruz.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir