ANARRES Dişi Tay Deneme klasiğine göz kırptı…

14 Nisan 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim pistin ağır olması nedeni ile 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-8 F. Derya Beşikçi koşusunu, Tolga Karakartal’ın sahibi olduğu, Seval Alveroğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Anarres (3y dd Luxor – My Lady, Mujtahid) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Steel Queen (Scarface) elde ederken, Horror (Torok) üçüncü, Rosa Di Papa (Kaneko) dördüncü, Atomic One (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sınıf galibiyeti…

5 Ay aradan sonra İstanbul sentetik pistindeki ilk yarışında maiden’e veda ederek bu koşuya iyi durumda gelen Anarres, daha önce 2 yaşlı sezonunda bir kez bir araya geldiği jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra en dıştan yaptığı etkili ataklarla son metrelerde rakiplerine hakim olup kazanırken, hem kariyerinin ilk sınıf galibiyetini elde etti, hem de Dişi Tay Deneme klasiğine göz kırptı…

Toplu bir çıkışla birlikte ortadan atak yapan Lady North liderliği alırken ikinciliğe Horror girdi. Daha sonra The Love I Need, Atomic One ve Steel Queen sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Lady North liderliğini korurken Horror yine ikincilikte arkalarında Steel Queen ve The Love I Need şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Horror liderliği alırken dışından Steel Queen’in dışından Rosa Di Papa ve gerilerden Anarres’in atakları görüldü. 200’den sonra Horror ve Steel Queen mücadelesine en dıştan Anarres’de katıldı. Son metrelerde iki rakibine hakim olan Anarres yarım boy farkla ve 1’25”12 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Anarres (Halis Karataş)
News Reporter

1 thought on “ANARRES Dişi Tay Deneme klasiğine göz kırptı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir