FEDAİ’den kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyeti…

27 Mart 2024 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Çorlu Belediye Başkanlığı koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, İpek Erden tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Fedai (8y aa Ayabakan – Gülümşen, Don Juan) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Niğbolu (Gobakbey) elde ederken, Soydere (Berksoy) üçüncü, Tunç Siperi (Kurtel) dördüncü, Avcıtokoçin (Artos) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sihirbaz kendini hatırlattı…  

Bu yıl start aldığı dört koşunun ikisini kazanıp diğer ikisinde de ikincilik elde ederek bu yarışa oldukça iyi durumda gelen Fedai, aradan sonra tekrar birlikte olduğu usta jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra dışından gelen Niğbolu ile giriştiği zevkli mücadeleyi sihirbazın etkili binişi ile fotoda lehine çevirip kazanırken aynı zamanda kariyerinin ilk sınıf koşu birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

5 thoughts on “FEDAİ’den kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyeti…

  1. Kahraman at denilince sözlüğe Fedai yazmak gerekli bırakın koşmayı yürümesi mucize bir at .birde sorunsuz olsaymış peh peh pehh.bravo ekibine

  2. Halis abi kendisi için bitik diyenlere derslik bir galibiyet ile cevap verdi…Özcan kardeşim hoplayarak zıplayarak bu yarışları kurtaramazsin…İcat çıkarmana ne gerek var?!?

    1. özcan tımelord ıle koydu tempoyu pist rekoru kırarak arkasından gelenlerı dagıtarak kazandı %56 afg ile kosup tit for tat a bınen ders veren halis peşinde dagıldı at gıtmeyınce hepsi kotu jokey at gıdınce sampiyon jokey iyi atla hepsi kazanıyor zaten halis yıllardır en ıyı atlar kucagına geldiği için şampiyondu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir