Fehmi Simsaroğlu Kupasında zafer CAN ALUŞ’un…

25 Şubat 2024 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Fehmi Simsaroğlu koşusunu, Çağatay Özgen’in sahibi olduğu, Hale Hülya Ilgazlı tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seyit Gökçe’nin yaptığı Can Aluş (3y de Smart Robin – Lily Bos, Bosporus) jokeyi Ali Yıldız ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Tachyon (Hemsworth) elde ederken, Hegel (Marcavelly) üçüncü, Thunder (Cemcem) dördüncü, Yurt Başı (Son Of Sun) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü birincilik…  

Bu yıl uzun mesafede start aldığı iki koşusunu kazanarak buraya çok iyi durumda gelen Can Aluş, kantarmasını sevdiği jokeyi Ali Yıldız idaresinde koşuda önde giden Yurt Başı’nın hemen arkasında konumlanıp düzlükte içerden yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı. ve sonlarda dışardan gelen Tachyon’un ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etti. 

News Reporter

1 thought on “Fehmi Simsaroğlu Kupasında zafer CAN ALUŞ’un…

  1. Eskiden bu koşuda ne bileyim 9 Eylül kosusunda Lozanda ne atlar koşardı… Geldiğimiz nokta neredennn nereyeeee…Kazanana tebrikler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir