Fethi Tulgar Koşusu’nu ULUKIZ kazandı

Atçı ve yetiştirici M. Fethi Tulgar adına 9 Kasım 2018 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-8/S/DHÖW/D koşuyu, Çilem Özdemir‘in sahibi, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti.’nin yetiştiricisi ve Sedat Çiftçi’nin antrenörü olduğu Ulukız (4y kk Kaizbert – Bağgüzeli, Kayhanbey), jokeyi İlker Soyad ile 2000 metre sentetik pistte 2’17”16’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

4 yaşlı 5 safkan Arap atının katılımıyla gerçekleşen koşuda son düzlükte mücadeleci yarış karakterini ortaya koyan Ulukız, kariyerinin 27’nci yarışında13’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 863.450 TL’ye yükseltti. Koşuda ikinciliği bariyer dibinden yaptığı ataklarla Sanberk (Altaha) elde ederken, mücadeleden Düşlem (Turbo) üçüncü, Madam Elli (Uçanbey) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Tuğçe Tosunoğlu‘na kupasını Gurur Tulgar verdi. Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve eşi Ferhan Göktürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Asli Üye H. Turgut Alakuş ve davetliler de katıldı.

Fethi Tulgar Koşusu Kupa Töreni 2018
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir